Dobry krem pod oczy – czyli jaki?

0
472
Dobry krem pod oczy

Pielęgnacja skóry pod oczami bywa wymagająca. W dużej mierze wynika to z jej specyficznej budowy – jest ona nawet kilkukrotnie cieńsza niż na pozostałych obszarach twarzy i na dodatek brakuje jej warstwy ochronnej w postaci płaszcza lipidowego. Każdego dnia jest ona narażona na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych i w jej okolicach najbardziej widoczne są pierwsze oznaki starzenia. Kluczem do zachowania jej młodzieńczego i zdrowego wyglądu jest odpowiedni krem pod oczy. Jak wybrać najlepszy?

Dlaczego warto stosować krem pod oczy?

Świadoma pielęgnacja skóry twarzy polega m.in. na odpowiednim doborze kosmetyków oraz składników aktywnych skrojonych na miarę jej potrzeb. To samo dotyczy produktów dedykowanych skórze pod oczami oraz na powiekach. Z uwagi na to, że jest ona cienka i delikatna, wymaga wyjątkowego traktowania.

Stosowanie kremów do twarzy jako zamienników dla kremów pod oczy najczęściej nie przynosi korzystnych rezultatów. Te pierwsze nie są badane pod kątem okulistycznym, dlatego też ich aplikacja może powodować podrażnienia czy zaczerwienienia. Nie bez znaczenia pozostaje także fakt, że składniki aktywne zawarte w kremach pod oczy działają kierunkowo – na konkretne problemy dermatologiczne.

Jaki krem pod oczy i na powieki? Wiek oraz rodzaj cery

Jaki krem pod oczy wybrać? W pierwszej kolejności należy kierować się wiekiem oraz określić rodzaj naszej cery. Dzięki temu uzyskamy odpowiedź na pytanie, jakich składników potrzebuje ona do tego, aby zachować zdrowy i młodzieńczy wygląd. Innych substancji powinny szukać osoby po 20. roku życia, a innych kobiety ze skórą dojrzałą

Warto pamiętać o tym, że po 25. roku życia w skórze ubywa włókien kolagenowych oraz elastyny, co przyczynia się do pojawiania pierwszych zmarszczek. Z tego względu należy stosować kremy zawierające składniki, które będą opóźniały moment pojawienia się tzw. kurzych łapek.

Krem pod oczy dopasowany do konkretnych potrzeb skóry

Nie jest tajemnicą, że skóra pod oczami bywa problematyczna. W wyniku tego, że składa się głównie z włókien podporowych i nie jest chroniona przez warstwę lipidową, jest ona narażona na działanie wielu czynników zewnętrznych. Łatwiej doprowadzić do jej przesuszenia czy zmęczenia.

Każda kobieta może zmagać się z różnymi problemami natury dermatologicznej. Bardzo często borykamy się ze zmarszczkami mimicznymi, jednak równie często naszą zmorą są m.in. cienie czy też opuchlizna. Niektóre z nich występują jednocześnie, a w takim przypadku warto szukać kosmetyków o wielokierunkowym działaniu.

Krem pod oczy – jakich składników aktywnych w nim szukać?

Jakie składniki aktywne powinny znaleźć się w kremie pod oczy? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Nie istnieje jeden uniwersalny kosmetyk odpowiadający na potrzeby każdej skóry wokół oczu. Z myślą o spłyceniu zmarszczek i poprawie jej gęstości warto sięgnąć po produkty zawierające m.in. olej z awokado czy kwas hialuronowy. Jeśli zmagamy się z opuchlizną spowodowaną zalegającą limfą, dobrym rozwiązaniem będzie krem na bazie substancji pobudzających krążenie, takich jak np. kofeina. Z cieniami pod oczami świetnie radzi sobie np. serum z witaminą C.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here