Dom – nasze miejsce na ziemi

0
465
drzwi

Mówi się, że wykańczanie domu to najprzyjemniejsza część związana z remontem czy kupnem nowego miejsca do życia. Niestety dla wielu osób bywa to również bardzo frustrujący proces. Najczęściej stresujemy się wykańczaniem domu, bo okazuje się, że przeznaczony na ten cel budżet, okazał się niewystarczający. Rosnące ceny, mnogość wyboru, brak znajomości branży – te czynniki mogą również przyczyniać się do frustracji związanej z wykańczaniem wnętrz. To dlatego, warto określić swoje priorytety co do zakupu poszczególnych elementów. Jeżeli ustalimy, które kwestie są dla nas najważniejsze – łatwiej będzie nam podzielić pieniądze.

Na czym nie warto oszczędzać?

Są w domu takie elementy, na których nie warto „ciąć kosztów”. Mowa tu między innymi o stolarce okiennej i drzwiowej. Niezależnie od tego czy mamy na myśli drzwi wewnętrzne https://vrata.pl/drzwi-wewnetrzne-warszawa/ czy zewnętrzne – to nie jest dobre miejsce na szukanie oszczędności. Dyskomfort związany z kiepskiej jakości drzwiami czy oknami jest bardzo trudny do zniesienia, a jeszcze trudniejszy do naprawienia. Po pierwsze, wymiana drzwi wiąże się najczęściej z wymianą ościeżnic. Po drugie, podczas takiego procesu mogą się ujawnić nierówności w otworze drzwiowym czy okiennym, czy po trzecie – pojawić się uszkodzenia mechaniczne (na przykład ściany czy podłogi). Koniec końców wymiana może objąć nie tylko samą stolarkę, ale też wszystkie inne elementy wykończonego już domu. Drzwi wewnętrzne oraz zewnętrzne to produkty kupowane „na lata”, dlatego warto dobrze przemyśleć na co się decydujemy.

Na co zwrócić uwagę kupując drzwi wewnętrzne?

W odróżnieniu od drzwi zewnętrznych, te wewnętrzne nie muszą być grube i solidne, aby spełniały swoją funkcję. Drzwi wewnętrzne stosujemy w środku budynku (mieszkania, domu czy firmy), aby oddzielić od siebie pomieszczenia. Możemy wybrać interesujący nas materiał, kolor, a także zdecydować, czy chcemy, by drzwi były jedno czy dwuskrzydłowe. Obecnie na rynku najbardziej popularne są drzwi stylizowane na drewniane. Mało kto decyduje się na inwestowanie w naturalne drewno. Najczęściej mamy do czynienia z drzwiami z płyty wiórowej z okleiną drewnopodobną. Wybierając takie rozwiązanie mamy tak naprawdę nieograniczone możliwości, jeżeli chodzi o wygląd drzwi, więc z łatwością możemy dopasować je do stylu naszego wnętrza.

Kupując drzwi wewnętrzne pomijamy takie aspekty jak zamki antywłamaniowe czy ognioodporność. Warto jednak zwrócić uwagę na prawidłowy montaż drzwi. Od tego jak osadzone zostaną skrzydła, zależy komfort naszego korzystania z drzwi. Tu koniecznie trzeba zadbać o montaż stolarki drzwiowej przez wyspecjalizowany zespół. Drzwi powinny być odpowiednio wypoziomowane, by się same nie otwierały lub nie zamykały. Drzwi muszą również szczelnie się domykać, aby stanowić dobrą barierę akustyczną. Warto też zauważyć, że błędnie wykonany montaż drzwi nie tylko będzie powodem frustracji podczas ich używania. Znacznie trudniejszy będzie proces wymiany drzwi w przyszłości, jeśli okaże się na przykład, że otwór drzwiowy jest nierówny.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here