Drewniane klocki – dlaczego warto je wybrać dla swojej pociechy?

0
659
Drewniane klocki

Klocki to zabawka, która obowiązkowo musi znaleźć się na wyposażeniu każdego dziecięcego pokoju, a także placówki edukacyjnej czy opiekuńczej. Dzięki klockom dzieci mogą nie tylko rozwijać swoją wyobraźnię, ale i nauczyć się pracować w grupie, podczas wspólnego tworzenia różnorodnych konstrukcji. Niemniej jednak dla wielu osób problem stanowi tworzywo, z jakiego wykonana jest znaczna część klocków dla dzieci. Mowa o plastiku, który nie jest przyjazny środowisku naturalnemu. Na szczęście możemy zakupić również doskonałej jakości klocki wykonane z naturalnego surowca, czyli drewna.

Nieskończone możliwości

Drewnianym klockom nie brakuje absolutnie niczego – najmłodsi mogą bawić się nimi na różne sposoby, wykorzystując przy tym swoją bogatą wyobraźnię. Do wyboru mamy bowiem klocki magnetyczne, konstrukcyjne, a także edukacyjne. Przeznaczone są one dla dzieci w różnym wieku – sam materiał jest bowiem bardzo przyjazny nawet najmłodszym. Z oczywistych względów maluchom nie zaproponujemy drewnianych klocków magnetycznych, jednak mogą one z powodzeniem układać wieżę z klocków konstrukcyjnych bądź uczyć się nazw zwierząt za pomocą klocków edukacyjnych. Starsze dzieci mogą zaś wykorzystywać klocki zarówno do zabawy indywidualnej, jak i grupowej. Szeroki wybór drewnianych klocków różnego rodzaju znaleźć można na stronie internetowej  https://klocki.edu.pl/pol_m_Klocki-wg-rodzaju_Klocki-drewniane-499.html.

Przyjazne naturze

Klocki z drewna wybieramy przede wszystkim dlatego, że są one przyjazne środowisku naturalnemu. Wykonane bowiem zostały z surowca, które rozkład w żaden sposób nie szkodzi naturze. Rodzice, którym na sercu leży dobro naszej planety, często rezygnowali z kupowania swoim dzieciom klocków, chcąc budować w nich świadomość ekologiczną już od pierwszych lat życia. Niemniej jednak, choć zyskiwało na tym środowisko naturalne, dzieci sporo traciły – klocki są bowiem zabawką, która powinna towarzyszyć najmłodszym na każdym etapie rozwoju, bowiem pomagają nauczyć się koordynacji, rozwijają wyobraźnię, a także umiejętności z zakresu motoryki małej. Dziś jednak rodzice nie muszą już rezygnować z klocków, bowiem mogą postawić na takie, które wykonane są z drewna. Warto przy tym mieć na uwadze, że same klocki są całkowicie bezpieczne dla naszych pociech – nie dosyć, że do ich produkcji używane są jedynie certyfikowane materiały, to samo drewno jest dodatkowo prawidłowo zabezpieczane, tak aby nie wydostawały się z niego na przykład drzazgi. Klocki drewniane są więc przyjazne nie tylko naturze, ale i naszym dzieciom.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here