Drzewka owocowe mini – hit na balkony i tarasy

0
3822
Drzewka owocowe mini – hit na balkony i tarasy

Jesteś miłośnikiem przyrody? Chcesz upiększyć ogród, dodając mu egzotyki? Idealnym rozwiązaniem będą mini drzewka owocowe, będące hitem wśród zwolenników niebanalnych dekoracji!

Jabłka, gruszki, a może mandarynki? Jakie owoce chciałbyś mieć we własnym ogrodzie?

Hodowanie owoców i pielęgnacja drzew owocowych bez wątpienia nie należy do najprostszych zadań. Jeśli zatem nie jesteś na tyle zafascynowany ogrodnictwem, jednak chcesz wprowadzić do swego ogrodu nieco wyjątkowości, idealnym rozwiązaniem będzie dekoracja w postaci mini drzewek owocowych, które nie tylko robią spore wrażenie, ale przede wszystkim są prostsze w utrzymaniu!

Każdy posiadacz domu z ogrodem chciałby, by zielona przestrzeń wokół domu była zagospodarowana w taki sposób, by nie tylko cieszyła oko, będąc idealnym miejscem do wypoczynku, ale także by zachwycała zaproszonych gości. Jeśli nie masz ręki do kwiatów, postaw na drzewka owocowe w wersji mini. Wydawać by się mogło, że tego typu dekoracja wymaga sporego nakładu naszej pracy oraz wyjątkowej pielęgnacji. Nic bardziej mylnego.

Mini drzewka owocowe bardzo szybko wchodzą w okres owocowania, bo już na drugi rok od posadzenia- w związku z tym tego typu rośliny nie tylko szybko będą nas zachwycać swym wyglądem, ale także w mgnieniu oka zapewnią nam pyszny dodatek w postaci owoców. Dodatkowo mini drzewka możemy śmiało sadzić blisko siebie- jest to idealne rozwiązanie, gdy mamy mały ogród.

Plony z tego typu roślin to około 4-8kg owoców, w związku z czym nie musimy się obawiać, że owoce się zmarnują. Po około 5-6 latach od posadzenia, korona drzewa ma około 150cm, pielęgnacja tego typu rośliny jest zatem dużo prostsza niż w przypadku normalnych drzew owocowych. Ważne jest także to, że w przypadku niskich temperatur, mini drzewka są mniej wymagające- można je bez trudu odpowiednio osłonić przed szkodliwym wpływem mrozu, nie musimy się zatem obawiać, że zimą nasza hodowla ucierpi.

Owocowe mini drzewka to jednak nie tylko propozycja dla osób posiadających ogród. To także świetne rozwiązanie dla osób mających spory balkon lub dla miłośników roślin, którzy lubią niebanalne dekoracje w mieszkaniu.

Drzewka owocowe mini – hit na balkony i tarasy

Istnieją bowiem odmiany drzewek owocowych, które śmiało można hodować w doniczkach. Jedynym wymogiem tego typu roślin jest odpowiednie nasłonecznienie- duża ilość światła jest niezbędna do tego, by owoce były odpowiednio słodkie. Warto także pamiętać o odpowiednim nawożeniu. Jeśli decydujemy się na uprawę drzewka w ogrodzie, idealną opcją będzie użycie kompostu. W przypadku drzewka doniczkowego, warto zakupić odpowiedni środek nawożący w sklepie ogrodniczym.

Decydując się na zakup mini drzewka warto sugerować się najbardziej popularnymi odmianami owoców. Zwolennicy gruszek powinni zdecydować się na wrześniową, czerwoną odmianę „Garden Red” i październikową, zieloną odmianę „Garden Pearl” . Miłośnicy twardych, jednak soczystych jabłek powinni zakupić drzewko z odmiany „Croquella”, natomiast zwolennicy czerwonych owoców będą z pewnością zachwyceni gatunkiem „Delegrina” i „Delbarestive” . Jeśli wolisz w swym ogrodzie mieć mini brzoskwinie, zdecyduj się na odmianę „Honey Gold” lub „Honey Red”.

Mini drzewka to nie tylko wyjątkowa ozdoba ogrodu lub balkonu, ale także świetne źródło w pełni naturalnych i zdrowych owoców!

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here