Dziecięca impreza – jak ją zorganizować i nie zwariować?

0
1107

Urodziny, zakończenie roku szkolnego, spotkanie klasowe – okazji do zorganizowania przyjęcia dla dziecka nie brakuje. Jednak nie wszystkim rodzicom przychodzi z łatwością organizowanie kolejnych eventów – nie tylko chodzi o brak czasu czy środków na przygotowanie jakiegoś ciekawego programu, ale najczęściej problemem jest po prostu brak pomysłu. Przygotowaliśmy kilka idei – sądzimy, że przypadną Ci do gustu.

Bal przebierańców – stary i sprawdzony

Idea zorganizowania balu przebierańców nie jest wcale nowa, jednak pomimo upływu czasu wciąż oznacza ona świetną zabawę, niezależnie od wieku. Wszyscy, a zwłaszcza dzieci lubią tę aurę tajemniczości, która towarzyszy przebraniom, a także emocje, które wzbudza poszukiwanie odpowiedniego stroju. Wystarczy zatem wybrać odpowiedni temat przewodni – może to być jakaś epoka historyczna, np. lata 20. czy 50. i zapowiedzieć z odpowiednim wyprzedzeniem jak się przygotować. Oczywiście nie koniecznie musisz wybrać motyw historyczny – ograniczeniem jest wyłącznie wyobraźnia (Twoja i Twojego dziecka) – ale nastaw się na świetną zabawę.

Wynajęcie basenu? Czemu nie!

A co gdyby zorganizować imprezę w amerykańskim stylu, z basenem, balonami i mnóstwem zabawy? Również w naszym kraju rozwiązania takie stają się coraz popularniejsze – choć oczywiście nie są bardzo tanie. Potrzebna Ci będzie wydajna pompka do balonów, bo świetnie komponują się one w dużej ilości z basenowym szaleństwem, sporo smacznego jedzenia, bezalkoholowe drinki z palemką i fajna muzyka. Warto także rozważyć zatrudnienie ratownika, by całej imprezie nadać jeszcze więcej bezpieczeństwa. Organizacja nie będzie najłatwiejsza, ale Twoje dziecko będzie na długo kojarzone z dobrą zabawą i zyska szacunek wśród rówieśników.

Przyjęcie ze zwierzętami

Wiele dzieci ma bliską więź ze swoimi czworonożnymi pupilami. Czemu zatem nie zaprosić ich razem i pozwolić spędzić czas w towarzystwie ulubionych zwierzątek. To również będzie wiązało się z pewnymi przygotowaniami, np. aby nie dopuścić do walk pomiędzy nimi, ale może być ciekawym pomysłem na zorganizowanie nisko kosztowego przyjęcia, które będzie inne od wszystkich. Możecie nawet przygotować zawody polegające na jak najsprawniejszym wykonaniu zleconych zadań, czy przeprowadzić konkurs piękności, którego uczestnicy zostaną oznaczeni nagrodami. Pomysłów jest wiele, wystarczy zatem poszperać nieco w sieci i z pewnością coś znajdziecie. Warunek jest jeden – Twoje dziecko również musi mieć jakiegoś pupila, w przeciwnym razie może poczuć się rozczarowane.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here