Frezarka – co powinnaś wiedzieć, zanim dokonasz zakupu?

0
482
Frezarka

Do czego służy frezarka? Na co zwrócić uwagę przed zakupem? O czym musisz wiedzieć, zanim wybierzesz frezy dla siebie?

Frezarka – podstawy dla początkujących

W pierwszej kolejności należy wyjaśnić, czym właściwie jest frezarka. Otóż frezarka to po prostu praktyczny i użyteczny sprzęt, który jest nieodzowny przy wykonywaniu manicure. Frezarki do paznokci spotkasz w salonach kosmetycznych, często takie urządzenia kupują też panie, które są zainteresowane wykonywaniem manicure w domowym zaciszu. Rozwiązanie to ma sporo zalet, dzięki temu możesz bowiem dość dużo zaoszczędzić – uważa się, że zakup niezbędnego sprzętu zwraca się po około 3 samodzielnie wykonanych stylizacjach. Frezarka do paznokci pozwala Ci na wykonanie manicure hybrydowego, żelowego oraz akrylowego. Do pracy z frezarką konieczne są frezy, czyli specjalne końcówki wykonane z różnych materiałów. Frezarka może pomóc Ci przy takich zabiegach jak:

  • skracanie sztucznych i naturalnych paznokci,
  • modelowanie płytki, dzięki czemu nadasz jej właściwy i wybrany przez siebie kształt,
  • usunięcie odcisków, skórek i nagniotków,
  • polerowanie akrylu,
  • usunięcie starego manicure lub żelu,
  • opiłowanie paznokci żelowych i akrylowych,
  • wykonanie wgłębień do mocowania ozdób,
  • ściągnięcie manicure hybrydowego.

Jakie frezy do frezarki?

Nie jest tajemnicą, że zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i w sieci czeka na Ciebie bardzo zróżnicowany wybór frezów. Zależnie od tego, w jaki sposób i z jakich materiałów są wykonane, mogą dysponować odmiennymi właściwościami, co z kolei wpływa na ich sposób wykorzystania. W efekcie tego poszczególne frezy różnią się między sobą kształtem czy poziomem twardości. Zanim wybierzesz konkretne frezy, dobrze zastanowić się, jakiego rodzaju manicure chcesz wykonywać.

Do podstawowych parametrów frezów zalicza się ich gradację, co określa się poszczególnymi kolorami. Im jaśniejsza barwa oznaczenia, tym mniejsza jest finalna gradacja frezu. Jeżeli frez ma podwójne oznaczenie kolorami, odpowiada to gradacji pośredniej. To oczywiście nie wszystko, przed zakupem frezów dobrze zapoznać się z ich materiałem wykonania. Do Twojego wyboru są m.in. frezy do skórek, frezy do zrogowaceń czy zwykłe polerki. Takie frezy mogą być wykonane z kamienia, ceramiki, gumy, filcu, prawdziwym hitem są też frezy diamentowe. Mają one wysoką twardość oraz są odporne na uszkodzenia, dzięki czemu możesz z nimi pracować przez bardzo długi czas.

Gdy poszukujesz najlepszych frezów, zalecamy wybór frezów renomowanych i sprawdzonych producentów – takie artykuły są lepiej wykonane i zazwyczaj lepiej sprawdzają się w swojej roli, szczególnie w rękach początkującej kosmetyczki. Jeśli masz wątpliwości co do kilku frezów, zapoznaj się z opiniami w sieci zamieszczonymi przez użytkowniczki – czasem okazuje się to pomocne. Jeśli wszystko jest już jasne, rozpocznij swoją przygodę z manicure i wybierz frezarkę, która spełni nawet najbardziej wyśrubowane wymagania!

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here