Gliwickie świątynie: kościół Wszystkich Świętych

0
1509

Na jakie atrakcje warto zwrócić uwagę w czasie wycieczki po Górnym Śląsku? W tej części kraju wyróżniają się obiekty postindustrialne, i to na nich właśnie skupia się uwaga turystów. Warto jednak pamiętać, że w wielu miastach Górnego Śląska można spotkać się z pięknymi budowlami – w tym również budowlami sakralnymi. Jedną z ciekawszych perełek tego typu mogą się pochwalić Gliwice – piękne miasto, które dla każdego miłośnika historii i sztuki stanie się wspaniałym kierunkiem wycieczki. Na jaką świątynię warto zwrócić szczególną uwagę podczas zwiedzania tego miasta?

Zabytkiem, który może oczarować każdego miłośnika architektury sakralnej, jest kościół Wszystkich Świętych. To jedna z najstarszych świątyń, jakimi mogą się pochwalić Gliwice, zatem nie można obok niej przejść obojętnie. Kościół ten jest jednocześnie wspaniałym przykładem sztuki gotyckiej, a jego majestatyczna sylwetka już z daleka przyciąga uwagę turystów. Wysoka na 60 m wieża, gwieździste sklepienia i barokowy wystrój – wszystko to sprawia, że turyści są tym zabytkiem zachwyceni. Kościół ten może się również pochwalić pięknymi portalami, które są najciekawszymi pamiątkami z czasów średniowiecza.

Wycieczki po tak pięknym mieście, jak Gliwice, każdemu z nas dostarczą wiele radości. Ciekawe zabytki czekają tu na nas niemal na każdym kroku, a w ich gronie nie brak ciekawych zabytków sakralnych o średniowiecznym rodowodzie. To dzięki nim każdy z nas przeżyje w Gliwicach wspaniałą przygodę, która na długo pozostanie w jego pamięci.

rodzinne-wakacje.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here