Hemoroidy, wstydliwy problem mężczyzn

0
1179
Hemoroidy, wstydliwy problem mężczyzn

Hemoroidy dotyczą zarówno kobiet, jak i mężczyzn, jednak w przypadku mężczyzn częściej kończy się to zabiegiem chirurgicznym. Spowodowane jest to tym, że faceci nie lubią rozmawiać o swoich problemach, a zwłaszcza tych zdrowotnych. Bardzo krępująca dla większości jest wizyta u lekarza w sprawach hemoroidów, bądź dotyczących przyrodzenia. Często jednak myślą, że chwile będzie bolało i zaraz samo przejdzie. Jednak w tym wypadku to nie prawda.

Hemoroidy u mężczyzn, tak samo jak i u kobiet, należy leczyć jak najwcześniej, gdy tylko wystąpią pierwsze objawy. Tylko wtedy możemy pozbyć się problemu bez konieczności wizyty u lekarza. Zapalenie żylaków odbytu zaczyna się swędzeniem i pieczeniem okolic odbytu. Następnie występuje ból odbytu towarzyszący wypróżnianiu i chwilę po nim. W zaawansowanym przypadku choroby może wystąpić problem z wypróżnieniem, który może utrzymywać się kilka dni. Jeśli przez kilka dni, po stosowaniu leków nie poprawi się, koniecznie musimy udać się do lekarza, gdyż konieczny będzie zabieg. Trwa on niedługo, a efekty odczuwamy zaraz po nim.

Wczesne zauważenie i zareagowanie sprawi, że nie będzie konieczna wizyta u lekarza. Na pewno nie obejdzie się bez wizyty w aptece, ale jeśli niektórzy się wstydzą kupować leki na hemoroidy, to można je zamówić przez internet. Dostaniemy leki w miarę szybko, bez konieczności stresu związanego z zakupami w aptece. Dostępne preparaty mają formę tabletek, maści i czopków. Najlepiej kupić te trzy rodzaje, ponieważ zapewni to nam kompleksowe leczenie i szybkie rezultaty. Leki należy stosować zgodnie z ulotką oraz do około tygodnia po ustąpieniu hemoroidów. Najlepszym sposobem jest zapobieganie hemoroidom.

Aby zapobiec powstawaniu żylaków odbytu należy zmienić tryb życia. Zacznij się ruszać. Nie bez powodu mówi się, że ruch to zdrowie. Uprawiaj sporty, ale unikaj jazdy na rowerze, ponieważ może pogorszyć sytuację z hemoroidami. Drugą, bardzo ważną rzeczą, jest odpowiednia dieta. Warto wyeliminować ze swojego jadłospisu produkty powodujące zaparcia. Należy spożywać więcej błonnika, na przykład pod postacią warzyw i pełnoziarnistego pieczywa. Warto dodać do diety siemię lniane, najlepiej w postaci całych ziaren. Należy je namoczyć w gorącej wodzie do czasu, aż zrobi się coś w rodzaju kleiku. Powinno się spożywać pół szklanki takiej papki przed posiłkiem dwa razy dziennie. Pomoże to usprawnić prace jelit.

Z domowych metod leczenia hemoroidów można wybrać ciepłe nasiadówki. Do miski wlewamy ciepła wodę, z dodatkiem olejku eukaliptusowego, możemy zaparzyć rumianek i również dodać. Należy zanurzyć w misce tyłek na kilka minut. Powinno to złagodzić stan zapalny.
Czasem może się zdarzyć, że podczas wypróżniania dochodzi do wypadania guzków poza odbyt. W tym wypadku przyłożenie kostek lodu powinno sprawić, że schowają się oraz złagodzi ból.

W przypadku, gdy mamy do czynienia z nawracającym problemem hemoroidów, warto zastosować porady dotyczące ruchu i żywienia, ale również stosować profilaktycznie leki. W aptekach dostępne są leki przeciw żylakom. Można je stosować przez dłuższy czas, robiąc przerwy.

niezawal.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here