Historia animacji trójwymiarowej – co warto wiedzieć zanim zdecydujemy się na wykorzystanie tej techniki?

0
1321
Historia animacji trójwymiarowej

Zanim zdecydujemy się na wykorzystanie animacji w swojej reklamie czy filmie, warto zaznajomić się z historią oraz samą specyfiką tej techniki. Animacje 3d Poznań oferuje kompleksowe usługi z tego zakresu, warto jednak wiedzieć czym jest tak naprawdę, żebyśmy mieli jasność, co do możliwości, a także naszych oczekiwań.

Krótka historia animacji

Animacja 3d wywodzi się wprost od animacji dwuwymiarowej. Była ona znana już w XIX wieku. Taka animacja opiera się na serii obrazków, które posiadają jedynie wysokość oraz szerokość. Aby uzyskać efekt ruchu, należy przygotować dwadzieścia cztery rysunki na każdą sekundę. Jest to optymalna wartość, jaką rejestruje nasze oko. Mniej klatek oznaczałoby, że będziemy dostrzegać cięcia i nierówności w ruchu, brak płynności. Więcej zaś nie zrobi aż takiej różnicy. Chociaż obecnie eksperymentuje się z użyciem czterdziestu ośmiu klatek, póki co nie ma konkretnie opisanych wyników, więc większość produkcji korzysta ze starszych, już sprawdzonych rozwiązań. Klasyczna animacja zapewniła nam wiele niesamowitych historii, od studia Disneya, przez japońskie Ghibli, aż do prywatnych eksperymentów domorosłych artystów. Z czasem okazało się, że rejestrując ruch przedmiotów, które mają trzy wymiary: długość, szerokość oraz głębię, uzyskuje się zupełnie nową jakość i ciekawy efekt. Przed erą komputerów rejestrowało się ruch np. Glinianych figurek. Obecnie technika rozwinęła się tak bardzo, że cały proces może zostać przeprowadzony w komputerze. Chociaż jest to dużo mniej czasochłonne niż wcześniejsze wersje, warto uświadomić sobie, że to wciąż bardzo wymagający proces. Nie tylko wymaga odpowiednich umiejętności i talentu, ale także dobrego sprzętu.

Animacje 3d Poznań

Jedną z najlepiej rozwijających się firm na polskim rynku, zajmujących się animacjami 3d jest poznański Meggot. Jest to agencja działająca od 2012 roku, która stale się rozwija i realizuje coraz bardziej ambitne projekty.

Dotychczas zrealizowali dziesiątki animacji, które emitowane są w telewizji oraz w Internecie. Bazując na swoim doświadczeniu filmowym, dokładnie wiedzą, czego wymaga nawet najkrótsza forma audiowizualna. Dzięki doświadczeniu w branży animacje 3d Poznań wiedzą dokładnie, jak działa świat reklamy. Pozwala im to na tworzenie takich treści, które jak najlepiej przekonają klientów do danego produktu.

Dodatkowym plusem zdecydowanie będzie fakt, że posiadają własną render farmę. Brzmi to może bardzo tajemniczo, ale zasadniczo chodzi o to, że dzięki temu dysponują o wiele większą mocą obliczeniową. Ponieważ każda animacja wymaga renderingu, a jest to proces bardzo długotrwały, można go zoptymalizować właśnie dzięki większej mocy. Skraca się wtedy czas produkcji, co z pewnością będzie olbrzymim plusem dla każdego klienta.

Meggot nie zajmuje się jedynie animacją! U nich możesz kompleksowo wykonać cały proces. Ponieważ posiadają własne studio realizacji dźwięku, można nagrać lektorów, dubbing czy kompozycje muzyczne. Znacznie ułatwi to całą produkcję, ponieważ całość materiału zrealizujemy w jednym miejscu. W ich ofercie znajduje się także tworzenie efektów specjalnych. Dzięki temu Wasza reklama zyska zupełnie nowy wymiar, stanie się ciekawsza dla odbiorców, co z pewnością przełoży się na zyski.

Animacje 3d Poznań współpracują z dużymi klientami, między innymi Międzynarodowymi Targami Poznańskimi, Kontigo, AmeriGas.

To wszystko sprawia, że Meggot stanowi idealny wybór, jeśli planujemy produkcję w technice 3d. Warto zaufać profesjonalistom i odwiedzić meggot.pl, aby zapoznać się z ofertą.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here