Idealny stół do jadalni – jak go wybrać?

0
1024
Idealny stół do jadalni

Istnieją takie elementy wyposażenia, bez których naprawdę trudno funkcjonować w domach i mieszkaniach. Jednym z nich jest bez wątpienia wygodny stół do jadalni lub kuchni.

Wokół niego kręci się życie rodzinne. Przy nim spędza się czas na rozmaitych czynnościach oraz do niego zaprasza się gości. Wybór tego mebla ma zatem wielkie znaczenie dla komfortu funkcjonowania w domowych czterech ścianach.

Jak zatem wybrać idealny stół do jadalni? Kilka praktycznych porad podamy poniżej.

Jak dopasować stół do jadalni?

Stół do jadalni kupuje się na długie lata. To jedna z części wyposażenia, które zostają z nami przez długi czas i determinują charakter całego wystroju wokół nich.

Tego typu meble służą oczywiście do spożywania posiłków i organizowania mniejszych lub większych przyjęć. Przy stole w kuchni i jadalni wykonuje się też szereg czynności. W tym miejscu spotyka się cała rodzina na rozmowach lub zabawie. Wiele osób właśnie tam organizuje swoje Home Office.

Od wyboru odpowiedniego mebla zależy zatem w dużej mierze wygoda codziennego życia. Czym musi się on wyróżniać?

Trwałość konstrukcji

Skoro stół ma pozostać z nami na długie lata, trzeba postawić na konstrukcję trwałą i solidną. Dotyczy to zarówno doboru materiałów, jak i wykonania całości produktu. Za najsolidniejsze materiały do produkcji stołów wciąż uważa się rozmaite gatunki drewna, rodzimego lub egzotycznego. Tego typu stoły oferuje na przykład sklep iHome24.pl.

Inną opcją są stoły o metalowej konstrukcji ze szklanymi blatami, wyróżniające się ciekawym designem i sporą dekoracyjnością, wpisującą się w rozmaite aranżacje.

Podczas zakupu trzeba przyjrzeć się dobrze jakości materiału, występowaniu ewentualnych ubytków lub skaz. Ważna jest także kondycja wszelkich łączeń i elementów ruchomych, które mogą ulec uszkodzeniu podczas codziennego użytkowania.

Stół rozkładany czy na stałe?

Wiele osób zastanawia się, czy kupić stół rozkładany, czy postawić na całościową konstrukcję. Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb.

Jeżeli na co dzień ze stołu korzysta większe grono osób, warto wybrać model pełnowymiarowy. Jeśli jednak rodzina nie jest duża, ale planuje się regularne przyjmowanie gości, lepiej wybrać model rozkładany, co pozwoli zaoszczędzić cenne miejsce w funkcjonowaniu na co dzień.

Rozmiar stołu – jak go dopasować?

Kluczowym parametrem jest dobór wielkości stołu. Trzeba go oczywiście dostosować do ilości osób, korzystających z niego każdego dnia. Jeśli tylko pozwalają na to warunki, dobrze postawić na model, przy którym zmieszczą się wszyscy domownicy.

Oprócz tego trzeba też dobrać rozmiar stołu do konkretnej przestrzeni. Stół nie może utrudniać przemieszczania się, ani w żaden inny sposób przeszkadzać w korzystaniu z jadalni lub kuchni. Równie ważne są względy estetyczne. Zbyt duży mebel przytłacza i niszczy odbiór całej aranżacji. Zbyt mały natomiast niknie i nie spełnia swojej roli w budowaniu przytulnej przestrzeni.

Stylistyka stołu – wisienka na torcie

Na koniec warto pamiętać o znalezieniu stołu, który stylem i kolorystyką wpisuje się w charakter całego wnętrza. W ofercie sklepów meblowych da się łatwo znaleźć modele klasyczne, nowoczesne lub retro.

Dobrze dobrany stół ma bowiem nie tylko gwarantować przestrzeń do spożywania posiłków, relaksu i pracy, ale również stać się istotną dekoracją pomieszczenia. Jeśli weźmie się pod uwagę te wszystkie czynniki, zyskuje się szansę na znalezienie produktu idealnego.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here