Jak położyć i pielęgnować sztuczną trawę?

0
5822
Jak położyć i pielęgnować sztuczną trawę?

Sztuczna trawa może być świetnym wariantem ozdoby, ale także jest miła w dotyku, nadaje się do chodzenia po niej boso niczym po rozgrzanym piasku nad morzem w środku lata. Nie trzeba za dużo środków pieniężnych, aby ją utrzymać w ładzie. Jakie są zatem zalety i wady tego typu trawnika? Zapoznaj się z naszą lekturą poniżej.

Sztuczna trawa dystrybuowana jest w charakterystycznych rolkach, a więc stanowi wykładzinę dywanową. Ma ona z reguły parametry szerokości wynoszące między dwa a cztery metry. Jest nietrudna w samodzielnym montażu. Można, z pomocą doświadczonego fachowca, zdecydować się na tak i trawnik nawet do dość niestandardowych wymiarowo powierzchni, ale wtedy potrzebne jest wsparcie speca, który właściwie wyprofiluje trawnik.

Zdaniem niektórych to nic specjalnego, bo przecież sztuczny materiał nie zastąpi klasycznej trawki. Niemniej jednak trawniki tak wykonywane z wielu powodów mają swych zagorzałych miłośników. Po pierwsze chodzi o to, że są ciepłe – nic nie przenika spod ziemi, ale oddawane jest ciepło, które doskonale wchłania się w tworzywo sztuczne, z jakiego trawnik ten jest wykonany. Jest zatem miło i przytulnie przemieszczać się po wspomnianej nawierzchni. Jest to także bardzo niskie kosztowo inwestowanie, ponieważ możemy za parę złotych cieszyć się cieplutkim dywanikiem, który będzie imitował ogródkową trawę i to ratuje tych, którzy z różnych powodów nie mogą mieć naturalnego trawnika.

Sztuczny wariant jest również łatwy do wyczyszczenia, a zatem to polecane rozwiązanie wtedy, kiedy mamy w domu małe dzieci bądź brudzące wszystko wkoło zwierzęta.

Jak położyć i pielęgnować sztuczną trawę?

Sztuczna trawa nie wymaga także rozmaitych środków pielęgnacyjnych jakie są charakterystyczne przy tradycyjnym trawniku, nie trzeba bowiem jej nawozić, ani zwalczać porastających ja chwastów rozmaitymi, kosztownymi preparatami. Nie musisz zużywać energii elektrycznej na jej koszenie czy też fatygować się by ją pielęgnować. Po prostu wymieniasz rolki na nowe gdy będą szczególnie zabrudzone i na tym koniec, a jeżeli lekko się zanieczyszczą, myjesz je wodą.

Co do montażu sztucznej trawy, to warto zastosować konkretną instrukcję, realizując punkt po punkcie. A zatem zaczynamy od właściwego przygotowania nawierzchni. Wysypujemy warstwę tłucznia, a później na nią nanosimy miał granitowy. Następnie działamy zagęszczarką, która służy do dokładnego wyrównania i ujednolicenia podłoża. Następny etap to już tylko położenie agrotkaniny, która uniemożliwi wyrośnięcie dookoła chwastów.

Później natomiast rozkładamy rolkę ze sztuczną trawą – każda powinna być rozwijana w tym samy, jednym kierunku. Przecinamy ja natomiast nożykiem do tapet, albo dobrej jakości nożyczkami. Pamiętajmy o tym, aby nie zostawiać przestrzeni między rolkami.

Miejsce ich stykania się ze sobą powinno być niewidzialne. Istotne jest także, żeby wykorzystać taśmę łączeniową, która nadaje się do zamocowania przy podłożu i na niej kleimy sztuczna trawę.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here