Jak poprawić swoją zdolność kredytową?

0
1022
Jak poprawić swoją zdolność kredytową

Banki stosunkowo często odmawiają przyznania kredytu z powodu zbyt niskiej zdolności kredytowej, co oznacza, że zdecydowanie warto zadbać o jej odpowiednią wysokość. Nawet w sytuacji, kiedy nie planujemy obecnie zaciągać żadnego kredytu. Proces poprawy zdolności kredytowej może być długotrwały i lepiej jest zająć się nim wcześniej niż później – zwłaszcza, jeśli kiedyś w przyszłości zechcemy wziąć przykładowo kredyt hipoteczny, który wymaga właśnie wysokiej zdolności kredytowej. W takim razie jak poprawić swoją zdolność kredytową?

Zredukuj ilość posiadanych zobowiązań

Ilość posiadanych zobowiązań, a także oczywiście ich wysokość, mają znaczący wpływ na zdolność kredytową. Chodzi tu zarówno o kredyty gotówkowe, hipoteczne, samochodowe czy konsolidacyjne, jak i karty kredytowe i kredyty odnawialne, a także wszelkie pożyczki pozabankowe i chwilówki. Więcej zobowiązań oznacza co miesiąc mniejszą ilość środków do wykorzystania, a więc jednocześnie większe ryzyko dla banku, że zobowiązanie nie będzie spłacane w terminie.

Warto wiedzieć, że na zdolność kredytową wpływają negatywnie także karty kredytowe i kredyty odnawialne, z których nie korzystamy wcale lub robimy to bardzo rzadko. W związku z tym, jeśli chcemy poprawić swoją zdolność kredytową, warto poszukać takich nieużywanych kart czy kredytów odnawialnych i z nich zrezygnować.

Jeśli spłacamy wiele różnych zobowiązań, dobrym pomysłem może być połączenie ich w jedno za pomocą kredytu konsolidacyjnego. W ten sposób po pierwsze zredukujemy ilość długów, a po drugie zmniejszymy miesięczną ratę względem sumy rat skonsolidowanych kredytów. Zadziała to na naszą korzyść w przypadku wnioskowania o nowy kredyt.

Więcej przydatnych informacji na tematy związane z bankowością i finansami znajdziesz tutaj: http://portal-kredytowy.com.pl/.

Kredyt z niską zdolnością kredytową też jest możliwy

Niska zdolność kredytowa może stanąć nam na drodze do otrzymania wymarzonego kredytu, ale nie musi. Jeśli zwrócimy się do dobrego pośrednika kredytowego, jest szansa, że uda mu się pozyskać dla nas korzystny kredyt nawet mimo niskiej zdolności kredytowej. Wykorzysta przy tym swoją wiedzę na temat polskiego rynku kredytowego, a także szereg kontaktów na szczeblach decyzyjnych, których przeciętny kredytobiorca nie ma.

Artykuł powstał we współpracy z serwisem http://portal-kredytowy.com.pl/.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here