Jak przyciągnąć pracownika?

0
1409
Jak przyciągnąć pracownika?

Płatnicy składek mogą się zastanawiać nad tym, czy umowa zlecenie ryczałt niweluje, czy też pozwala opłacać w ten sposób podatek. Niejednokrotnie usłyszy się konkretne rozstrzygnięcia w tej kwestii. Jednak nie tutaj. Niewiedza w tej kwestii ze strony przedsiębiorców świadczy o jawnej ignorancji ze strony tychże. Oprócz tego, że należy wiedzieć jak zrobić wszytko dla siebie, warto wiedzieć także, jak można dobrze zadbać o swoich pracowników, także w kwestiach opłacania odpowiednich składek na podatek dochodowy za swoich pracowników.

Ignorowanie praw pracowników jest wielkim zaniedbaniem, jednak na szczęście nie dotyczy wszystkich pracodawców. Wielu z nich nawet nie proponuje umów zlecenie swoim pracownikom, lecz od razu dają im umowy o pracę. Jest to bardzo dobry trend. Oczywiście nie wiadomo jak długo się on utrzyma, ale wiele wskazuje na to, że nie prędko zaniknie. Jeśli taki trend będzie ciągle się utrzymywał, będziemy mieli do czynienia z sytuacją, kiedy pracownicy będą zadowoleni ze swojej sytuacji finansowej.

Niestety sam fakt zatrudniania pracowników na umowę zlecenie jest haniebny. Umowa taka daje bardzo małe możliwości, jeśli chodzi o sprawy związane ze świadczeniami urlopowymi i tym podobne kwestie. Ponadto nie gwarantuje ona niczego względem kredytodawcy. Mówiąc krótko, umowa zlecenie daje jedynie forsę i nic ponadto. Smutne, ale prawdziwe. Dlatego każdy pracownik powinien wystrzegać się zatrudnienia na takich umowach, a zgadzać się jedynie na umowę o pracę.

Także i tu jednak można napotkać nieuczciwość ze strony pracodawców. Każdy, kto chce na serio traktować pracownika, powinien jak najszybciej zawrzeć z nim umowę o pracę na czas nieokreślony. Wówczas nie będzie już takich problemów z utrzymaniem stałego personelu. Szczególnie jeśli dodatkowo zadba się także eo portfele swoich pracowników. Wtedy można liczyć na to, że będą oni lojalni i nieprędko będą chcieli zmienić pracę. Ma to naprawdę ogromny wpływ na tę kwestię i jest trudne do przecenienia.

Poza tym liczy się także podejście do spraw premii oraz zasiłków okazyjnych, takich jak wczasy pod gruszą. Nie traci się na tym zbyt dużo z kasy firmowej, a zyskuje poczucie wdzięczności od pracowników oraz renomę na rynku pracy. Dziś jest to szczególnie ważne, gdy pracowników jest coraz mniej i naprawdę ciężko o dobry personel. Tak więc dobrze jest, gdy firma zadba o sprawy socjalne, a także zdrowotne swoich pracowników. Wówczas będzie mogła liczyć na to, że będą się oni czuli spełnieni w swojej pracy.

W takim, razie istotne jest nie tyle, jaką składkę pracodawca odprowadza na podatek dochodowy, ile przede wszystkim to, czy w ogóle dba o pracownika. A więc czy dba o to, by miał umowę o pracę, aby był zatrudniony na czas nieokreślony, czy w jego firmie funkcjonuje coś takiego jak fundusz pracowniczy i wczasy pod gruszą. Jeśli tak, to pozostaje jeszcze zapytać, jak wygląda sprawa z wypłacaniem należności za pracę oraz premii? To są najistotniejsze sprawy, mogące kształtować pozytywne relacje na linii pracodawca-pracownik.

blogfinance24.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here