Jak przyspieszyć wzrost roślin?

0
1166
Jak przyspieszyć wzrost roślin

Wiele osób rozpoczynających przygodę z uprawianiem domowych roślin zastanawia się, jak przyspieszyć ich wzrost. Istnieje kilka produktów, które w znacznym stopniu wpłyną na szybki rozwój kwiatów. Dostępne na rynku żarówki CFL, growboxy i specjalistyczne nawozy pomagają w uprawie roślin bez naruszania ich naturalnej równowagi. Doskonale sprawdzają się w uprawach domowych, a dodatkowo są w pełni ekologiczne!

Kiedy growbox jest dobrym rozwiązaniem?

Growboxy są bardzo popularne u osób, które preferują oszczędność pieniędzy oraz chcą skrupulatnie doglądać swoją plantację. Biorąc pod uwagę klimat panujący w Polsce, jest to znacznie bezpieczniejsze rozwiązanie, niż trzymanie roślin na zewnątrz. Niepewna pogoda, niespodziewany deszcz i mało słońca to znaki rozpoznawcze klimatu umiarkowanego. Hodując kwiaty w growboxie, możesz samodzielnie panować nad wszystkimi czynnikami — doświetlać uprawę za pomocą żarówki CFL i podlewać wtedy, kiedy będzie to potrzebne.

Kontrolując parametry panujące w domowej szklarni, możesz znacznie poprawić jakość swojej uprawy. Dostosowanie żarówki CFL oraz innych narzędzi zmniejsza stres roślin, dzięki czemu szybciej rosną, a ich pędy wyglądają zdrowo. Ważne jest, aby dobrać odpowiednią barwę światła do hodowanego gatunku. Jeśli chcesz uwydatnić kwitnienie, wybierz czerwony kolor żarówki, a w przypadku chęci pobudzenia rozwoju liści najlepsza będzie niebieska barwa, która korzystnie wpłynie na ich grubość.

Czy żarówka skutecznie zastąpi naturalne światło?

Zwykłe żarówki nie radzą sobie z odpowiednim zastąpieniem światła słonecznego. Jeżeli posiadasz growbox lub chcesz po prostu pomóc swojej plantacji w szybszym i zdrowszym wzroście zastanów się nad alternatywą, jaką są energooszczędne żarówki CFL. Świetnie sprawdzają się w przypadku długotrwałego użycia ze względu na swoją żywotność. Odpowiednie dopasowanie parametrów akcesorium skutecznie uzupełni braki światła słonecznego, dzięki czemu Twoja plantacja będzie znacznie atrakcyjniejsza.

Doświetlanie roślin uprawianych w domu to bardzo ważny element, znacząco wpływający na ich prawidłowy wzrost i rozwój. Fluorescencyjne lampy kompaktowe, czyli żarówki CFL są cenione zwłaszcza przez osoby początkujące ze względu na swoją wydajność, niską cenę oraz prostotę montażu. Urządzenie nie potrzebuje dodatkowych akcesoriów oraz zużywa bardzo mało energii. Szeroki wybór dostępnych produktów na rynku daje możliwość dobrania odpowiedniej żarówki CFL do każdego etapu życia rośliny, niezależnie od tego, czy dopiero zaczyna rosnąć lub jest na etapie kwitnienia.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here