Jak rozładować stres?

0
1114

Stres odczuwamy poprzez napięcie nerwowe. Jest on reakcją na działanie negatywnych bodźców psychicznych lub fizycznych.
Stres towarzyszy nam każdego dnia zaczynając już od szkoły. Często są takie sytuację, gdy musimy wyrecytować wiersz przed całą klasą i się denerwujemy lub musimy wygłosić jakieś ważne przemówienie przed dużą publicznością. W pracy również możemy spotykać się ze stresem. Pracodawca narzuca nam jakiś plan, który musimy wykonać do wyznaczonego przez niego terminu. W takiej sytuacji zaczynamy obawiać się, że nie zdążymy wykonać tego planu do wyznaczonego czasu. Kolejnym przykładem stresu w pracy może być zakłopotanie, gdy musimy wykonać jakąś czynność a nie wiem jak to zrobić i dodatkowo ktoś patrzy się jak to robimy. Wtedy odczuwamy zdenerwowanie i wiemy, że znaleźliśmy się w sytuacji stresowej. Niektórzy walcząc ze stresem zajadają go. Jest to dla nas bardzo niezdrowe i przede wszystkim może prowadzić nawet do otyłości.
Jak rozładować stres? Skuteczne sposoby na rozładowanie napięcia.
Żeby zapomnieć o sytuacji stresowej i przestać o niej w kółko myśleć, możemy wziąć się np. za uprawianie sportu. Pozwoli to nam skupić się na konkretnej rzeczy, która aktualnie wykonujemy i przestaniemy myśleć o przykrej sytuacji, która nas spotkała i byliśmy nią zestresowani. Jak wiadomo ruch to zdrowie. Właśnie dzięki uprawianiu sportu zadbamy także o naszą kondycję fizyczną, poznamy nowych ludzi, które później mogą się przekształcić w jakieś nowe przyjaźnie a przede wszystkim rozładujemy całe napięcie, które w nas siedziało. Uprawiając sport nie będziemy uciekać do zajadania stresu, ponieważ będziemy już czymś się zajmować i zapominać o przykrej sytuacji.
Skutecznym sposobem na rozładowanie napięcia może być także jakieś hobby. Niektórzy zajmują się modelarstwem, niektórzy natomiast zbierają znaczki do klasera. Przy poszukiwania hobby dla nas samych, ważne jest przede wszystkim, żeby sprawiało to nam przyjemność i cały czas będzie nas do tego ciągnęło. Sprawi to , że nie będziemy myśleć o sytuacji stresowej.

zrodlozdrowia.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here