Jak rozliczyć PIT w 2019 roku?

0
1194
PIT 2019

Każdy podatnik ma obowiązek corocznie rozliczyć podatek. Na szczęście od jakiegoś czasu jest to znacznie ułatwione, bo mamy do dyspozycji aplikację, a także możemy zalogować się na stronie urzędu i wysłać rozliczenie roczne PIT 2019, nie wychodząc z domu. Jest to bardzo wygodne, bo jeszcze jakiś czas temu, musieliśmy korzystać niestety z tradycyjnych metod, które zmuszały nas do wybrania się do urzędu skarbowego osobiście. Problemem było również dla wielu to, że nie potrafili samodzielnie wypełnić formularzy, co sprawiało, że musieli za tą usługę zapłacić księgowej lub osobie, która była do tego upoważniona, czyli miała odpowiednie kompetencje. Obecnie jest to zadanie znacznie ułatwione.

PIT online, jak wysłać?

Obecnie możemy ten obowiązek dopełnić dosłownie w kilka chwil. Wystarczy wysłać po zalogowaniu na stronie urzędu, dokładnie to, co przygotował za nas urząd skarbowy. Musimy tylko pamiętać, aby zrobić to w terminie, bo niestety za niedotrzymanie tego obowiązku grożą wysokie kary. Jednak nie musimy obawiać się tego, że nie znajdziemy osoby, która rozliczy za nas podatek, ani za tego rodzaju usługę płacić. Plusem jest także to, że nie musimy wystawać często w długich kolejkach w urzędzie, bo wiele osób musiało tego dnia korzystać z przymusowego urlopu, tracąc tym swój wolny dzień.

Rozliczamy PIT

Online możemy wysłać PIT 37, a także jakikolwiek inny. Warto jednak najpierw dokładnie przeczytać zeznanie rozliczane za nas w urzędzie. Jest to bardzo istotne, bo tylko przed wysłaniem możemy wyłapać ewentualne nieprawidłowości, które później będą praktycznie niemożliwe do skorygowania. Ważne wiec, aby zadbać o tę kwestie i dokładnie przeczytać to, co przygotował za nas urząd skarbowy. Tym bardziej że nic innego nie musimy robić, bo po przeczytaniu wystarczy wysłać rozliczenie.

Na stronę możemy zalogować się za pomocą profilu zaufanego, który jest podłączony do naszego konta w banku. Musimy jednak pamiętać, że mimo, że jest to bardzo wygodne rozwiązanie to musimy mieć konto internetowe z możliwością zalogowania, bo inaczej niestety nie będziemy w stanie zalogować się na stronę urzędu skarbowego, chyba że posiadamy poprzednie rozliczenie podatkowe, aby wpisać tam niezbędne informację. Jednak ten sposób złożenia e-PIT mimo, że jest bardziej długotrwały, również ma swoich zwolenników. Są to przede wszystkim osoby, które nie korzystają z kont internetowych, więc nie mają innej możliwości zalogowania się. Niemniej jednak opcje są dwie i każdy wybierze odpowiednią dla siebie, co jest dodatkowym plusem.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here