Jak sprawdzić, czy pasek jest ze skóry?

0
201
Jak sprawdzić, czy pasek jest ze skóry

Skórzane paski cieszą się obecnie bardzo dużą popularnością. To jak najbardziej zrozumiałe, ponieważ są oznaką elegancji, bogatych walorów estetycznych, schludności oraz prestiżu i wytrzymałości. Występują w wersji damskiej, jak i męskiej, dlatego każda zainteresowana osoba w krótkim czasie może stać się ich posiadaczem. Jak jednak sprawdzić, czy pasek do spodni faktycznie jest wykonany z naturalnej skóry?

Pasek skórzany – co za nim przemawia i z czym go łączyć?

Pasek skórzany jest wybierany przez osoby w każdym przedziale wiekowym, a to głównie z tego względu, iż charakteryzuje się uniwersalnością. Bez problemów założy się go m.in. na nieco bardziej oficjalne uroczystości, wydarzenia i spotkania. Skórzane paski sprawdzą się m.in. na weselach, przyjęciach komunijnych, randkach, spotkaniach biznesowych czy też imprezach firmowych i bankietach. Łączy się je przede wszystkim z eleganckimi marynarkami i butami, wyjściowymi spodniami, kamizelkami, koszulami oraz krawatami, chociaż jeśli są to damskie paski skórzane, można się zdecydować na ich połączenie ze spodniami materiałowymi, stylowymi bluzkami, kolorowymi marynarkami czy też czółenkami. Pasek ze skóry naturalnej wykazuje się trwałością, odpornością na uszkodzenia mechaniczne, szykiem, długą żywotnością oraz dodaniem do stylizacji odrobiny powagi i klasy. Będzie się go nosiło przez wiele długich sezonów.

Jak sprawdzić, czy pasek faktycznie jest wykonany ze skóry? Podpowiedzi

W tym miejscu należałoby się zastanowić nad tym, jak sprawdzić, czy pożądany pasek faktycznie został wykonany z prawdziwej skóry? Na szczęście istnieje kilka sztuczek i wskazówek, dzięki którym można odróżnić paski stworzone ze sztucznej skóry i nie wydawać pieniędzy w „błoto”. Naturalna skóra jest:

  • miękka, elastyczna i delikatna,
  • matowa i włóknista od spodu,
  • łatwa do rozpoznania po charakterystycznym zapachu po procesie garbowania,
  • odporna na zniekształcenia i odbarwienia materiału.

Pasek z prawdziwej skóry będzie miał również lekko porowatą strukturę. Po prostu nie będzie się do dało pomylić z paskiem wykonanym ze sztucznej skóry. Jeśli ma się co do tego, jakiekolwiek wątpliwości zawsze można oczywiście poprosić o wsparcie doświadczonego sprzedawcę, sprawdzić materiał, z którego został wykonany pasek oraz kupować paski z zaufanego i sprawdzonego źródła.

Jak przetestować paski wykonane ze skóry naturalnej? Wskazówki

Decydując się na męskie eleganckie paski skórzane ARUCcE, można się zdecydować na przeprowadzenie małego testu, który ma udowodnić, iż pasek został faktycznie wykonany z prawdziwej skóry. Na szczęście nie jest to zbyt skomplikowane i nie zajmie mężczyznom dużo czasu. Wystarczy zdecydować się na przeprowadzenie tzw. testu wody, a więc umieścić pasek w niewielkiej ilości wody. Naturalna skóra cały czas będzie oddychać, a mokre plamy szybko z niej znikną. Woda zacznie wsiąkać w materiał i nie pozostawi po sobie absolutnie żadnych odbarwień. Alternatywą dla powyższego pomysłu jest tzw. test ognia. W tej sytuacji zbliża się ogień (np. z zapalniczki, na bezpieczną odległość) do paska wykonanego ze skóry i sprawdza się, czy zacznie się wydzielać jakiś nieprzyjemny zapach. Jeśli taki zapach nie wystąpi, oznacza to, że pasek został stworzony z naturalnej (prawdziwej) skóry.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here