Jak stworzyć perfekcyjną listę zakupów?

0
1063
Dobrze przygotowana lista to podstawa udanych zakupów
fot. Pixabay.com

Jeśli często Ci się zdarza, że na spożywczych zakupach wydajesz więcej niż się spodziewałeś, a później wyrzucasz jedzenie, bo się zepsuło lub przeterminowało, czas najwyższy z tym skończyć! Lista zakupów będzie najlepszym lekarstwem na takie bolączki. Jak ją przygotować, aby była perfekcyjna?

Przeczytaj też: https://zaciszerozmaitosci.pl/perfekcyjna-lista-zakupow-poznaj-najlepsze-sposoby/

Jak przygotować listę zakupów?

Zanim zabierzemy się do spisywania tego, co musimy kupić, warto przejrzeć lodówkę oraz kuchenne półki. Podczas takich przeszukiwań sprawdzimy, czego nam naprawdę brakuje, a czego mamy jeszcze pod dostatkiem. Poza tym miejscem, w którym często magazynujemy zalegające jedzenie, jest lodówka. Przejrzenie jej pod kątem tego, co jeszcze nada się do spożycia, a co już zdecydowanie trzeba wyrzucić, ponieważ się zepsuło lub upłynęła data ważności, to podstawa.

Po takim researchu warto również przemyśleć nasz jadłospis na cały tydzień. Jeśli dobrze zastanowimy się nad tym, jakie posiłki chcemy przygotowywać, co zjemy na śniadanie i kolację oraz jakich przekąsek potrzebujemy w ciągu dnia, mamy spore szanse na przygotowanie naprawdę perfekcyjnej listy zakupów.

Co powinno znaleźć się na liście zakupów?

Jak już wspomnieliśmy powyżej, zakupy spożywcze warto robić raz w tygodniu i używać zakupionych produktów przez kolejne 7 dni. Takie postępowanie jest najbardziej optymalne zarówno budżetowo, jak i pod kątem tego, że większość produktów zachowa jeszcze świeżość i będziemy mogli wykorzystać je do przygotowywania posiłków. Takie zakupy powinniśmy również odbywać w dużych supermarketach, w których dostępność produktów jest duża, a ceny bywają atrakcyjne.

Lista zakupów musi być szczegółowa. Obok każdej pozycji warto więc zanotować, w jakich ilościach potrzebujemy danego produktu. Jeśli robimy stale zakupy w jednym ulubionym sklepie, listę można podzielić działami, które po kolei mijamy, jak na przykład: warzywa, owoce, nabiał, mięso, pieczywo etc. To nam zdecydowanie ułatwi kupowanie oraz skróci znacząco czas robienia zakupów. Z tak przygotowaną listą oraz mocnym postanowieniem, że będziemy się jej trzymać, możemy udać się na zakupy. Kilka takich treningów wystarczy, aby stać się perfekcyjnym.

Zobacz też: http://www.diapazon.pl/jak-odnalezc-swoj-wlasny-styl-i-szyk/

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here