Jak ubrać dziewczynkę do chrztu?

0
414
Jak ubrać dziewczynkę do chrztu

Chrzest zaraz po narodzinach jest pierwszą poważną okazją do świętowania nie tylko dla rodziców i dziadków, ale przede wszystkim dla nowego członka rodziny. Oprócz formalności kościelnych oraz organizacji imprezy rodzice powinni skupić szczególną uwagę na ubiorze dziecka. W tym wyjątkowym dniu nasza kruszynka powinna wyglądać zjawiskowo. Gentelmen i księżniczka, to obowiązujące dziś trendy, więc garnitury i sukienki do chrztu wydają się obecnie naturalnym wyborem.

Mała księżniczka?

Nie można zaprzeczyć, że tradycyjnym zwyczajem dla małych dziewczynek jest noszenie białych ubrań. Jeśli chodzi o stroje do chrztu dla dziewczynek, najbardziej klasyczną opcją są suknie. Sukienki do chrztu https://mkmaryla.pl/49-ubranka-do-chrztu-dla-dziewczynki sprawiają, że każda dziewczynka wygląda jak słodka księżniczka. Oczywiście wszystko powinno być dostosowane do odpowiedniej pory roku. Przy chłodnej pogodzie świetnie sprawdzą się również kożuchy oraz kurtki. Istotne są też butki. Chociaż najczęściej chrzczone są dzieci, które nie potrafią jeszcze chodzić, to odpowiednie obuwie świetnie uzupełni strój jako całość.

Jakie sukienki do chrztu wybrać?

Od upodobań rodziców zależeć będzie to czy sukienka będzie miała prostą formę bez nadmiernych zdobień i dodatków, czy wręcz przeciwnie, będzie wykonana z materiałów ozdobnych, bogatego tiulu i koronki. Producenci sukienek do chrztu dla niemowląt i małych dzieci oferują szeroką gamę stylów odzieży – od bogato zdobionych po proste szyte na miarę. Wybierając odpowiednią odzież dla swojego dziecka, należy zwrócić uwagę nie tylko na wygląd ubioru, ale także na jego jakość. Skóra małych dzieci jest bardzo wrażliwa, dlatego warto wybierać materiały najlepszej jakości, które nie podrażniają jej i pozwolą jej oddychać. Chrzciny trwają zazwyczaj kilka godzin, dlatego tak ważne jest zapewnienie dziecku odpowiednich warunków poprzez odpowiednio dobraną odzież.

Jakiego stroju unikać?

Najgorszym wyborem będzie strój codzienny typu: dżinsy, T-shirty, spódnice czy bawełniane sukienki. Lepiej już zdecydować się na zakup na jednym z portali internetowych, używanej, dobrej jakości sukienki do chrztu, która po odpowiednim odświeżeniu będzie wyglądać jak nowa. Oprócz codziennych stylizacji powinno się również wystrzegać chińskich podróbek i dodatków niskiej jakości typu: kokardki, spinki. Wyglądają tandetnie i nie pasują do białej sukienki, a tym bardziej nie zrobią wrażenia na gościach.

Co w złą pogodę?

Sukienka do chrztu dla dziewczynki to świetne rozwiązanie, aby dodać elegancji i blasku każdej małej księżniczce. W jesienne oraz zimowe miesiące do sukienki warto dobrać ciepły płaszczyk, kożuch lub kurtkę. Taki zestaw będzie również elegancki i jednocześnie zapewni dziecku odpowiedni komfort termiczny. Wybierając strój do chrztu dla dziecka, należy brać pod uwagę pogodę, dlatego cienki płaszcz przyda się również w miesiącach wiosennych oraz letnich, kiedy na dworze potrafi być wietrznie i deszczowo. O ciepły dodatek warto zadbać także w sytuacji wyjątkowej np. kiedy dziecko jest przeziębione.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here