Jak umeblować mieszkanie sprytnie i stylowo?

0
1128
Jak umeblować mieszkanie

Stojąc przed wyzwaniem umeblowania mieszkania nie zawsze mamy gotową wizję jak to zrobić. Dostępna obecnie mnogość rozwiązań potrafi przyprawić o zawrót głowy. Producenci prześcigają się w propozycjach, a trendy zmieniają się co sezon. Dziś branża meblarska jest prawie tak dynamiczna jak modowa. Oto garść wskazówek jak w najprostszy sposób umeblować mieszkanie tak, by było praktyczne i przyjemne dla oka.

Ustal cel jaki chcesz osiągnąć

Meblując dane pomieszczenie należy zastanowić się jakie funkcje ma spełniać. W małych mieszkaniach jeden pokój często występuje w charakterze kilku, łącząc elementy sypialni, salonu, pokoju dziennego, a w nowoczesnym budownictwie często też i kuchni. Dobrym rozwiązaniem okazują się wtedy meble systemowe. Skupiają one w obrębie jednego stylu elementy, z których możemy tworzyć własne aranżacje. Dzięki temu możemy zapełnić lokum, uzyskując efekt spójności i elegancji, przy zachowaniu maksymalnej użyteczności.

W dużych mieszkaniach czy domach, gdzie mamy do dyspozycji więcej przestrzeni, sytuacja wygląda nieco inaczej. Lepszy efekt uzyskujemy, gdy poszczególne miejsca różnią się od siebie. Ponownie mogą nam w tym pomóc meble systemowe. Poszczególne kolekcje są bardzo zróżnicowane. Znajdziemy wśród nich propozycje odpowiednie dla młodzieży jak i seniorów. Istnieją koncepcje przeznaczone typowo dla salonu, jadalni, a nawet korytarza. Warto przyjrzeć się im dokładniej.

Stylowo czy praktycznie?

Jeśli chcemy wywrzeć na rodzinie i znajomych pozytywne wrażenie, meble muszą dobrze się prezentować. W ładnie wyglądającym wnętrzu sami też czujemy się bardziej zadowoleni. Niestety często pojawia się pewien dylemat. Regał, który nam się podoba niekoniecznie musi być przydatny. Dlatego ustalenie tego, co tak naprawdę jest nam potrzebne, jest kluczowe. Jeśli wpadł nam w oko jakiś system, sprawdźmy czy zawiera on element spełniający nasze kryteria. Dobierzmy do niego pozostałe części, a okaże się, że stylowe wnętrze powstało samo.

Meble systemowe okażą się też idealnym rozwiązaniem gdy chcemy wydzielić strefy w dużym pomieszczeniu. Wybierając odpowiednie meble z dwóch różnych kolekcji możemy sprawić, że w jednym dużym salonie pojawi się kącik dla dzieci, albo gabinet. Dobrym tego przykładem jest też pokój z aneksem kuchennym.

Co z dodatkami?

Wybierając meble systemowe mamy pewność, że dodatki, które kupujemy z myślą o konkretnym elemencie, będą współgrały z pozostałymi. Już nie musimy martwić się, że afrykańska figurka, która tak dobrze wyglądałby na naszej komodzie, będzie kolidować z szafą czy półkami. Unikniemy w ten sposób przypadkowości i przepychu, a na pierwszy plan wysunie się schludność, porządek, jednolitość i elegancja.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here