Jak uniknąć przeziębienia?

0
1327

Przeziębienie to bardzo uciążliwa choroba. Uczucie ogólnego rozbicia, katar, bóle głowy, a czasami również podwyższona temperatura to tylko niektóre z objawów przeziębienia. Trzeba pamiętać, że jesienią i wiosną jesteśmy najbardziej narażeni na złapanie przeziębienia, ponieważ wtedy mamy do czynienia z ciągłymi zmianami temperatur.
Jak chronić się przed przeziębieniem? Czy istnieją na to jakieś sposoby?

Po pierwsze zadbaj o siebie! Zdrowa dieta oraz sport sprawią, że twoja odporność będzie dużo silniejsza, dzięki czemu wirusy nie będą przedostawać się do twojego organizmu.
Unikaj również kontaktu z osobami zarażonymi. Przebywanie w jednym pomieszczeniu z osobami przeziębionymi znacznie zwiększa ryzyko zarażenia, gdyż wirusy mają w takiej sytuacji krótką drogę do twojego organizmu.
W okresie jesiennym i wiosennym pamiętaj o odpowiedniej odzieży. Przede wszystkim nie przegrzewaj się! Zbyt ciepłe ubrania są bardzo niezdrowe. Lepiej ubrać cieńszą kurtkę i trochę zmarznąć, ponieważ wtedy organizm się hartuje.
Pamiętaj także o tym, by zawsze myć ręce przed posiłkami. Na rękach zazwyczaj mamy najwięcej drobnoustrojów, które wnikają do naszego organizmy i nierzadko go osłabiają, przez co staje się on podatny na przeziębienia.

Musisz wiedzieć, że przeziębienie samo w sobie nie jest groźne, ale nieleczone lub niedoleczone, może prowadzić do poważnych powikłań. Staraj się więc zapobiegać chorobie. Te wskazówki z pewnością Ci w tym pomogą.

szafamamy.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here