Jak urządzić przydomowy ogród w nieszablonowym stylu?

0
1152
Jak urządzić przydomowy ogród w nieszablonowym stylu

Myślisz o zmianach w przydomowym ogrodzie, ale nie masz konkretnego pomysłu? Sprawdź, jak zmienisz atmosferę w ogrodzie, dzięki naszym pomysłom, które spokojnie samodzielnie wypróbujesz w swojej zielonej przestrzeni.

Twój szary i nijaki ogród nabierze barw, jeśli włożysz w niego serce samodzielnie wykonując ozdoby. Możesz w nieszablonowy sposób wykorzystać rzeczy, na które na co dzień w ogóle nie zwracasz uwagi.

Nietypowe kwietniki

Na kwietnik możesz z powodzeniem wykorzystać starą oponę. Obsyp ją wewnątrz ziemią i posadź ulubione kwiaty. Oponę możesz pomalować farbą akrylową lub kredową albo pozostawić ją w naturalnym kolorze. Możesz otoczyć ją lampkami led, to nada jej romantycznego stylu i doda ogrodowi ciekawej atmosfery. Oponę możesz także powiesić na ścianie domu, a w jej dolnej części umieścić ziemię i sadzonki kwiatów. Taka wisząca ozdoba na pewno długo będzie cieszyć oko domowników.

Robisz remont? Nie ma nic bardziej nieszablonowego niż stara wanna umiejscowiona w ogrodzie, w podobny sposób możesz wykorzystać nawet starą umywalkę! Pomysłowym rozwiązaniem jest także wykorzystanie na kwietnik starej szuflady lub zużytej walizki podróżnej. Jako kwietnik sprawdzą się nawet stare buty, wystarczy odrobina ziemi, dobrych chęci i inwencji.

W ogrodowy krajobraz idealnie wpiszą się także kwietniki wykonane z pni drzew lub zużytych konewek do podlewania kwiatów, dobrze sprawdzą się w tym celu także puszki i beczki.

Posadziłeś rośliny, ale nie masz pomysłu na rabatki? Wykorzystaj stare butelki, odwróć je do góry dnem i wbij w ziemię jedną obok drugiej. Pamiętaj, aby użyć do tego szklanych, a nie plastikowych butelek! Przy butelkach możesz też powbijać lampki solarne, które wieczorem oświetlą ogródek.

Wykonane takim niskim kosztem dekoracje ogrodowe to nie tylko idealna zmiana dla ogrodowej przestrzeni, ale także ogrom satysfakcji i świetnej zabawy przy ich tworzeniu.

Zadbaj o oprawę świetlną

Oryginalne światło w ogrodzie to must have, jeśli cenisz sobie wieczory pośród pachnących kwiatów. Lampa kula ogrodowa spełni tutaj swoje zadanie jako estetyczny wybór, który wpasuje się w każde otoczenie, nadając mu ciekawego i nienachalnego oświetlenia.

Przedłużającego się ogrodowego grilla na pewno umili własnoręcznie wykonany lampion stojący na stole.  W tym celu możesz wykorzystać stary słoik. Wsyp do niego ozdobne kamyki i umieść małą świeczkę. Jej ciepłe światło sprawi, że przyjemny wieczór potrwa znacznie dłużej.

Wieczory w ogrodzie na pewno urozmaici klosz lampy wykonany ze starego wiadra lub głębokiej metalowej miski. Wystarczy tylko zaopatrzyć się w podstawę i porządną żarówkę.

Pnie drzew lub gałązki krzaków możesz owinąć ledowymi lampkami. Takie rozwiązanie zapewni niepowtarzalny klimat, który nawet nocą będzie zachwycał ciepłym światłem.

Pomyśl o dekoracjach

Kupiłeś nowy zestaw filiżanek i nie wiesz co zdobyć ze starym? Przymocuj filiżankę do podstawki i umieść w środku haczyk. Taki karmnik na pewno zachęci ptaki do odwiedzania Twojego ogrodu, a ich świergot umili każdy, nawet trudny poranek.

Wykorzystaj też dary natury. Wydrąż dynię i zrób otwory w jej ściankach. W środku umieść małą świeczkę i ciesz się tańcem światła, albo umieść w niej doniczkę tworząc naturalny kwietnik.

Nie każdego stać na profesjonalnego ogrodnika lub biuro architektoniczne, które zadba o estetyczne i eleganckie urządzenie ogrodu. Czy wiesz, że pozostałości materiałów budowlanych możesz wykorzystać do aranżacji przydomowego ogrodu? Nie wyrzucaj poremontowego gruzu, wykorzystaj go do stworzenia ogrodowych wzniesień. Stare cegły i betonowe płyty możesz z powożeniem użyć do budowy ogrodowej nawierzchni. Kamienie i głazy to natomiast świetna opcja do wykonania ogrodowych skalniaków, a ścięte pnie i konary posłużą do budowy ogrodowych mebli lub nieszablonowych kwietników.

Marzy Ci się grill i rozmowy z przyjaciółmi w ogrodzie do wieczora? Wykorzystaj stare palety do wykonania ogrodowych siedzisk i stołu. Możesz je pomalować na ulubiony kolor. Zabezpiecz je tylko impregnatem i ciesz się długimi ciepłymi wieczorami. Znajomi wpadli z dziećmi? Nie ma nic prostszego niż wykonanie piaskownicy ze starej opony. Pomaluj ją tylko na przyjazny dzieciom kolor i wsyp do środka miękki żółty piasek. Taka piaskownica znajdzie na pewno młodych zwolenników dobrej zabawy.

Jak sami widzicie, domowy ogród nie musi wiązać się z wysokimi kosztami. Wystarczy wykorzystać rzeczy pozostałe po remoncie, wymianie mebli czy samochodowych opon. Każda najbardziej błaha i typowa rzecz może dostać drugie życie i cieszyć wzrok swoją nową odsłoną!

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here