Jak ustrzec się przed roztoczami kurzu?

0
1101
kurz

W przypadku alergii, dbałość o czystość domu jest kluczowa. Niestety jednak nie da się pozbyć wszystkich roztoczy czy alergenów. Organizm narażony jest na kontakt z nimi w ciągu dnia, a także w nocy. W takiej sytuacji przydatne mogą okazać się pościel i poduszki dla alergików, które pomogą zminimalizować ekspozycję na drażniące substancje.

Dlaczego ważna jest antyalergiczna pościel?

Alergia to nieprawidłowa reakcja układu immunologicznego, który ostro reaguje na zwykłe substancje, które w normalnych warunkach powinien zignorować. Uczulać może praktycznie wszystko, od pokarmów i kosmetyków, poprzez sierść zwierząt, aż po kurz i roztocza. O ile w przypadku alergii na składnik spożywczy można spróbować wyłączyć go z diety, o tyle całkowite pozbycie się z otoczenia roztoczy może okazać się nieco bardziej skomplikowane. Wyjątkowo ważne jest zwłaszcza to, by zadbać o komfort snu. Dlatego poduszki dla alergików powinny być nie tylko wygodne, ale i wykonane z najwyższej jakości materiałów. Da to pewność, że będą oni jak najmniej narażeni na wdychanie alergenów przez wiele godzin.

Jaką poduszkę wybrać?

Na szczęście na rynku jest szeroki wybór pościeli i poduszek dla alergików, w związku z czym nawet najbardziej wybredny konsument na pewno znajdzie coś dla siebie. Pierwszą rzeczą, na jaką należy zwrócić uwagę jest to, czy poduszka bądź kołdra posiada odpowiedni certyfikat. Dają one pewność, że wyrób jest rzeczywiście wykonany z antyalergicznych materiałów. Obecnie poduszki dla alergików dostępne są w wielu kształtach i wymiarach, nie tylko w standardowym rozmiarze 70×80. Pozwala to zapewnić maksymalny komfort w czasie snu. Oprócz materiałów duże znaczenie ma też wypełnienie, dlatego warto szukać sklepów, gdzie klient może wybrać jego rodzaj. Do wyboru są na przykład wypełnienia piankowe, z pianki sprężystej bądź typu memory, która dopasowuje się do kształtu ciała. Do wypełnienia poduszek dla alergików używa się również materiałów takich jak wełna (na przykład z alpaki), półpuch lub puch gęsi. Można zdecydować się również na poduszkę dwustronną, o różnej twardości pianek.

Nie tylko antyalergiczne

Szeroka gama pościeli i poduszek dla alergików sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Warty uwagi jest fakt, że poza ochroną przed nadmiernym kontaktem z roztoczami i alergenami, nowoczesna pościel pomaga również w innych aspektach. Pianki, z których wykonane są poduszki mogą być zaprojektowane tak, by odciążać mięśnie karku i szyi, co może pomóc pozbyć się bólu bądź sztywności. Zapewniają też wtedy podparcie kręgosłupa. Niektóre poduszki mają właściwości termoregulacyjne, co daje dodatkowy komfort podczas snu, na przykład w upalne noce. Przed zakupem warto też sprawdzić, czy poduszkę można dezynfekować w wysokiej temperaturze.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here