Jak utrzymywać idealny porządek w domu?

0
1932

Kończąca się zima to czas, aby pomyśleć o generalnych wiosennych porządkach – to zwykle one wprowadzają nas w wiosenny nastrój i dodają energii do życia!

Zaplanuj sprzątanie!

Nic nie może się powieść bez dobrego planowania – w przypadku sprzątania nie ma mowy o improwizacji! Przydatne będą pewne akcesoria – jeśli jeszcze ich nie masz lub są bardzo sfatygowane, wybierz się po nowe do Auchan lub Netto. Zaplanuj najpierw sprzątanie w szafach. Wszystkie ubrania musisz posegregować – na te do wyrzucenia, do odświeżenia i te w dobrym stanie. Jeśli nie pamiętasz, abyś coś nosiła w ciągu ostatnich kilku miesięcy – pozbądź się tego. Skoro dotychczas tego nie potrzebowałaś, mało prawdopodobne, aby nagle stało się czymś, co zapragniesz nałożyć. Część rzeczy będzie wymagała odświeżenia. Spraw sobie pojemny, ładny kosz na brudną bieliznę, który stanie się jednocześnie ozdobą łazienki. Zaopatrz się w dobry proszek, kapsułki lub płyn do prania – w dobrych promocjach w Netto czy Auchan można je kupić już za około 20 złotych. Do tego butelka wysokiej jakości koncentratu do płukania i można zabrać się za odświeżanie ubrań. Wyprane ubrania rozwieś na wygodnej suszarce stojącej – dopóki nie ma odpowiedniej pogody, musisz się zadowolić suszeniem ubrań w mieszkaniu. Warto kupić też komplety wieszaków na ubrania, a także pudełka na buty – dzięki nim łatwiej zachowasz w swoich szafach idealny porządek, a raz uprane i wyprasowane rzeczy nie będą się niszczyły i mięły. Planowanie sprzątania powinno obejmować czynności, które wykonasz danego dnia, ale również zakupy sprzętu czy chemii, jakie będą Ci potrzebne do ich wykonania!

Sprzątanie bez wysiłku

Dobre środki czyszczące oraz akcesoria to połowa sukcesu w sprzątaniu. Wybieraj preparaty do czyszczenia wysokiej jakości i używaj ich zgodnie z instrukcją – wtedy sprzątanie nie będzie  dużym wysiłkiem, ale lekką aktywnością fizyczną. Do mycia okien przyda się na przykład elektryczna ściągaczka do szyb – zasysa ona wodę z szyby pozostawiając ją suszą i bez smug, bez konieczności męczącego wycierania szyb! Przy myciu podłogi dobrym rozwiązaniem są nowoczesne mopy – na przykład mop parowy, czy mop z rotacyjną końcówką, który wyciskamy za pomocą specjalnego pedała, a który dotrze bez problemu w najbardziej trudne zakątki podłogi. Również odkurzanie jest o wiele przyjemniejsze, gdy korzysta się z bezprzewodowego, lekkiego odkurzacza. Nie wymaga on stałego przepinania kabla do gniazdek, kabel nie plącze się, rura nie ulega uszkodzeniom, a sam odkurzacz nie jest ani ciężki, ani nieporęczny, ani nie zajmuje dużo miejsca.

Efektywne sprzątanie nie jest tylko domeną profesjonalnych pań sprzątających. Korzystając z dobrodziejstw współczesnych hipermarketów możemy zaopatrzyć się w sprzęt, który pomoże nam sprzątać szybko, skutecznie i bez wysiłku. I wcale nie jest tak kosztowny! Wystarczy tylko uważnie śledzić gazetki promocyjne, które eksponują najkorzystniejsze obniżki cen na artykuły do sprzątania, a tych obecnie na rynku nie brakuje.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here