Jak wybrać optymalne oświetlenie w sklepie z lampami?

0
1117
sklep z lampami

Wybór odpowiednich lamp do poszczególnych pomieszczeń domowych wbrew pozorom nie jest zadaniem łatwym.  Wchodząc do sklepu z produktami oświetleniowymi mamy do wyboru mnóstwo rodzajów lamp, ale często bez fachowej pomocy nie jesteśmy w stanie określić, które będą najodpowiedniejsze do naszego wnętrza.

Oświetlenie do salonu – na co zwrócić uwagę?

Salon jest najważniejszym i najbardziej reprezentacyjnym pomieszczeniem w każdym domu czy mieszkaniu dlatego zanim odwiedzimy sklep z lampami musimy przeanalizować jakie oświetlenie najlepiej podkreśli jego styl i charakter. Istotne jest czy pomieszczenie jest niskie czy wysokie, czy możemy pozwolić sobie na reprezentacyjny żyrandol wymagający przynajmniej 3 metrowej wysokości pokoju, czy też powinno to być oświetlenie rozproszone w postaci listwy z kilkoma punktami świetlnymi dającymi możliwość skierowania światła w różne strony.  Należy pamiętać, że to salon właśnie jest tym miejscem gdzie dobrze sprawdzają się zróżnicowane rodzaje źródeł światła. Główny żyrandol oświetlający cale pomieszczenie, do tego jedna lub więcej lampa stojąca kierująca światło tylko na daną część pomieszczenia, lampy ścienne czyli kinkiety umiejscowione tam, gdzie chcemy np. w spokoju poczytać. Całości dopełnić może oświetlenie mebli. Jeśli w salonie znajduje się też stół do spożywania posiłków powinno być nad nim umieszczone osobne źródło światła, padające bezpośrednio na tenże stół. Dobry sklep z lampami powinien uwzględniać wszystkie te opcje.

Różne rodzaje lamp do wnętrz domowych

O ile decydując się na oświetlenie salonu można przebierać w różnych formach lamp wiszących, stojących czy ściennych, o tyle w pozostałych pomieszczeniach trzeba brać pod uwagę przede wszystkim ich funkcje.

Co najlepiej sprawdzi się w kuchni? Tu najważniejsze jest oświetlenie miejsc roboczych, czyli tych, gdzie przyrządza się posiłki. Dobrze sprawdzają się np. jarzeniówki w oprawach dające właściwe oświetlenie i nie rzucające się w oczy. Kuchenna lampa sufitowa pełni bardziej funkcję ozdobną niż praktyczną więc przy jej wyborze wystarczy kierować się wizualną stroną. W sypialni istotne jest oświetlenie nadające wnętrzu charakteru przytulności. Oprócz lampy sufitowej najważniejszą rolę pełnią lampki nocne, które muszą zapewnić odpowiednią ilość światła do czytania. Chcąc natomiast oświetlić łazienkę możemy wybrać i kinkiety i lampy jarzeniowe, a także lampę sufitową – zależy to w głównej mierze od jej wielkości.

Nie każdy sklep z lampami posiada w swojej ofercie pełen asortyment oświetlenia do każdego wnętrza dlatego ważne, by wybrać taki, gdzie oprócz bogatej oferty towarowej natrafimy na kompetentną obsługę, mogącą wspomóc nas cennymi radami przy wyborze poszczególnych lamp.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here