Jak wybrać pomadkę do ust

0
1469

Pomadka do ust ma za zadanie pielęgnować delikatną skórę ust oraz zabezpieczać ją przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych. Powinna zawierać więc składniki pielęgnujące i chroniące nasze usta.
Właściwa pomadka do ust – sekret pięknych i zadbanych ust.
Nie od dziś wiadomo, że aby mieć piękne usta należy o nie dbać przez cały rok. Zazwyczaj bardziej skupiamy się na pielęgnacji zimą, kiedy niekorzystne warunki atmosferyczne sprawiają, że skóra na ustach pierzchnie i pęka. W pielęgnacji ust pomóc może właściwie dobrana pomadka.
Obecnie mamy ogromny wybór pomadek drogeryjnych i aptecznych, ciężko więc wybrać tę właściwą, która dla naszych ust będzie idealna.
Jakie są cechy dobrej pomadki? Warto aby zawierała w swoim składzie naturalne składniki – miód i aloes to substancje, które służą naszej skórze. Jeśli pomadka ma być używana zimą, musi dobrze zabezpieczać skórę przed zimnem. Zimą lepiej unikać pomadek zawierających w swoim składzie dużo wody oraz eukaliptus, ze względu na jego chłodzące właściwości. Dobra pomadka na zimę powinna bazować na wazelinie i miodzie, dzięki temu nasze usta będą miały należytą ochronę. Pomadka na lato nie musi mieć bardzo ciężkiej formuły, może zawierać dużo wody. Dobrze, jeśli da delikatny efekt chłodzący – pomoże nam przetrwać upały.
Dobra pomadka powinna zawierać w swoim składzie kwas hialuronowy, znany z dobroczynnych, mocno nawilżających właściwości. Sekretem pięknych i zadbanych ust jest nie tylko wybór pomadki, ale i regularność jej stosowania. Należy używać jej tak często, jak to jest możliwe. Nawet najlepsza pomadka nie pomoże, jeśli będziemy ją nakładać raz na kilka dni. Nasza skóra potrzebuje ochrony nie tylko zimą, ale także latem, kiedy jest narażona na wysuszenie. Dbając o swoje usta trzeba pamiętać o regularnym stosowaniu dobrze dobranej pomadki. Najlepiej jeśli będzie miała formę sztyftu. Z badań wynika, że pomadki w słoiczku są mniej wygodne, a przez to rzadziej używane, ponieważ niejako wymuszają na nas częstsze mycie rąk, a nie zawsze jest taka możliwość.

sztukapielegnowania.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here