Jak wybrać tapetę do kuchni i łazienki? Sprawdzone porady

0
531
Jak wybrać tapetę do kuchni i łazienki

Kuchnia i łazienka to dwa pomieszczenia, w których panują najtrudniejsze warunki. Chodzi bowiem o wysoki poziom wilgotności, ryzyko zachlapania wodą, a w przypadku kuchni dodatkowo w grę wchodzą tłuste opary, które osiadają dosłownie na wszystkim.

Nad urządzaniem obu pomieszczeń trzeba się zatem dobrze zastanowić. Czy na ścianach sprawdzą się tapety? Okazuje się, że tak! Podpowiadamy, jak je dobierać.

Tapety w kuchni – ciekawy trend

Tapety wracają na salony – w przenośni i dosłownie. Do wyboru mamy bowiem tak wiele różnorodnych produktów w tej kategorii, do tego niesamowite wzory i desenie, dzięki czemu można uatrakcyjnić kuchenne wnętrze, a przy tym sprawić, że będzie ono łatwiejsze do utrzymania w czystości (a przynajmniej jego ściany).

W kuchni jest wilgotniej niż w innych pomieszczeniach. To drugie pomieszczenie po łazience, w którym trzeba zmierzyć się z tym problemem. Ponadto podczas gotowania powstają opary, tłuste zabrudzenia trafiające na wszystkie powierzchnie, w tym na ściany. Znaczenie ma zatem to, co zagości na ścianach. Nikt bowiem nie chce zmagać się z plamami, których nie dało się usunąć bądź ich czyszczenie spowodowało zniszczenie danej powierzchni. Jak temu zaradzić?

Z pomocą przychodzą tapety winylowe, np. te z oferty sklepu https://wallart.com.pl/. Winylowa tapeta to materiał, który z wierzchu pokryty jest winylem, czyli syntetycznym tworzywem. Powstaje tapeta odporna na ścieranie, szorowanie, czyli łatwo zmywalna, ponadto wodoszczelna i nie poddająca się działaniu wilgoci.

Tak wykonana tapeta jest również w stanie dodatkowo ukryć defekty występujące na ścianie. Wyrównuje bowiem jej powierzchnie, a odpowiednio dobrany wzór sprawia, że kuchnia staje się ciekawsza, bardziej atrakcyjna wizualnie. Jej wzorem czy deseniem można podkreślić aranżację. Co więcej, tapeta nie musi zagościć na wszystkich ścianach ani nawet na jednej w całości. Można ją zastosować tylko w miejscach, które są najbardziej narażone na zabrudzenia, a zatem wymagają częstego czyszczenia.

Tapety w łazience – optyczne powiększenie pomieszczenia

Zazwyczaj nasze łazienki pozostawiają nieco do życzenia pod względem ich metrażu, szczególnie w blokach, w minimalistycznych kawalerkach. Poza tym w łazience panuje najwyższy poziom wilgotności ze wszystkich domowych wnętrz. Wyższa jest tu również temperatura.

Na ścianach łazienki powinien zatem zagościć materiał, który nie będzie się marszczył, odklejał czy ulegał zniszczeniu pod wpływem działania wilgoci. Musi on również poradzić sobie z ryzykiem zachlapania wodą, a także z wyższą temperaturą. I tutaj warto zatem wybrać tapety winylowe.

Winylowe tapety w łazience doskonale radzą sobie z trudnymi warunkami, które panują w tym pomieszczeniu. Dodatkowo ich błyszcząca powierzchnia odbija światło, dzięki czemu udaje się uzyskać efekt optycznego powiększenia. Wzory zaś i desenie to tak duża paleta do wyboru, że dopasowanie tapety do aranżacji łazienki nie stanowi najmniejszego problemu.

Tapety winylowe to świetny produkt, mieszczący się w przeciętnym budżecie przeznaczonym na remont czy odświeżenie łazienkowej lub kuchennej aranżacji. Są praktyczne, efektowne i wysoce odporne na zmywanie czy uszkodzenia.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here