Jak wybrać zasłony do salonu – praktyczne wskazówki

0
1344
zasłony do salonu

Wiele osób szukających ozdoby okna skupia się przede wszystkim na firanach. Te bezsprzecznie są najważniejsze. Ale warto także zwrócić uwagę na zasłony. Te mogą sprawić, że Twoje okno, a nawet całe pomieszczenie będą się wyróżniać. Ale trzeba postępować ostrożnie

Czy warto kupić zasłony gotowe?

Zasłony mogą być dodatkową ozdobą. Podkreślają, ale także uzupełniają wygląd firan. Ich kolor, a także wzór mogą idealnie pasować do firanek. W ten sposób można uzyskać idealny i bardzo elegancki wygląd.

Ale kto powiedział, że zasłony muszą pasować tylko do firan? Gotowe zasłony można dobrać także koloru ścian. Wówczas można uzyskać zaskakujący, a przez to bardzo oryginalny efekt. Takie zastosowanie zasłon sprawia też, że pokój wygląda na znacznie większy.

Nie można też zapomnieć, że zasłony mogą być bardzo praktycznym dodatkiem. Możesz zrezygnować z rolet i żaluzji właśnie na rzecz zasłon. To idealne rozwiązanie dla sypialni, w których najczęściej przebywa się tylko w nocy, rano lub wieczorem. Zasłona z grubego materiału całkowicie zaciemni pomieszczenie i pozwoli uciąć sobie drzemkę nawet w środku dnia.

Nie musisz jednak martwić się o wyszukiwanie odpowiedniego materiału, a potem zanoszeniem go do krawcowej. Obecnie najpopularniejsze są zasłonki gotowe. To oznacza, że możesz kupić zasłonę, którą zaraz po rozpakowaniu możesz powiesić na karniszu.

Gotowa firana

Gotowa firana do salonu ze sklepu https://alena-firany.pl/firany-do-salonu.html

Wybór gotowych firan

Możesz wybrać nie tylko rodzaj materiału i jego kolor. Możesz zadecydować na najdrobniejszych szczegółach. Wysokości, szerokości, rodzaju taśmy, a nawet sposobu zawieszenia. Możesz kupić zasłonę dostosowaną do zawieszenia na przelotkach, żabkach czy haczykach. Jak widzisz więc wybór jest ogromny. Wybór ten dotyczy także sklepu. Możesz kupić swoją wymarzoną zasłonę w tradycyjnym sklepie stacjonarnym. Ten zawsze jest bliżej i nie musisz czekać na przesyłkę. Uzyskasz też fachowe doradztwo. W wielu sklepach możesz też poprosić o skrócenie zasłon. Niestety dodatkowe usługi są często dodatkowo płatne. A to znacznie zwiększa koszt gotowej zasłony.

W sklepach internetowych jest najczęściej większy wybór i – co często najważniejsze – niższe ceny. Można w nich znaleźć zasłony wielu różnych producentów – z Polski i zagranicy. Najlepsze sklepy proponują dostosowanie zasłony do wymagań klienta. Nie zawsze wiąże się to z dodatkowym kosztem, ale zależy to od polityki wybranego sklepu z zasłonami. Zanim więc zaczniesz zastanawiać się nad wyborem zasłony i sklepu dokładnie określ swoje potrzeby i wymagania. W ten sposób kupisz swoją idealną zasłonę.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here