Jak wyczyścić pralkę domestosem?

0
2189
Jak wyczyścić pralkę domestosem?

Pralka jest urządzeniem, który ma stały kontakt z zanieczyszczeniami. W jej wnętrzu panuje wilgoć i ciepło, które stwarzają idealne środowisko do rozwoju niebezpiecznych dla zdrowia grzybów. Ponadto ciągły kontakt z wodą sprawia, że jej wnętrze pokrywa się kamieniem, skracającym znacznie żywotność urządzenia. Pralka wymaga wiec regularnego czyszczenia, które sprawi, że będzie jak nowa przez długie lata, a nasze ubrania idealnie czyste.
Jak czyścić pralkę? W sklepach dostępne są środki chemiczne, które mają za zadanie wyczyścić pralkę. Można jednak wykorzystać inne sposoby. Jednym z nich jest czyszczenie pralki domestosem. Jest to środek, który pozwoli dokładnie zdezynfekować urządzenie. Niektórzy stosują go nawet co dwa tygodnie, aby utrzymać pralkę w idealnej czystości i nie dopuścić do rozwoju drobnoustrojów chorobotwórczych. Jak wygląda czyszczenie pralki domestosem? Do bębna pralki wrzucamy kilka brudnych szmat. Nakrętkę domestosa wlewamy bezpośrednio do bębna, nie do przegródki na proszek. Następnie nastawiamy program prania w temperaturze 90 stopni Celsjusza. Po zakończeniu prania pozostawiamy otwarte drzwiczki pralki, aby bęben wysechł. Domestos jest środkiem, który może trwale odbarwić ubrania, dlatego bezpośrednio po czyszczeniu warto puścić pranie z białymi kolorami lub mniej potrzebnymi ubraniami. Da to pewność, że domestos wypłukał się całkowicie z wnętrza pralki.
Czyszczenie pralki domestosem to dobry i tani sposób na utrzymanie jej w czystości. W jego składzie znajdziemy nie tylko substancje dezynfekujące, ale także rozpuszczające kamień i brud. Pozwala on także usunąć z pralki nieprzyjemne zapachy.
Czy domestos nie zaszkodzi naszej pralce? Pamiętajmy, aby nie używać zbyt dużej ilości płynu, wtedy nie ma obaw, że uszkodzi on pralkę. Jeśli przesadzimy z ilością środka, nie musimy obawiać się o zniszczenie sprzętu. Ewentualną konsekwencją mogą być jedynie przebarwienia, które nie mają wpływu na jej działanie. Domestos jest więc bezpiecznym, dobrym i tanim sposobem na utrzymanie czystości pralki.

czasabsolwenta.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here