Jaka karma dla kota sprawdzi się najlepiej?

0
901
karma dla kota

Kot to ciekawy odkrywca przygód. Ta dobra energia jest efektem m. in. odpowiedniego odżywiania, jakie dają mu opiekunowie. Każdy pokarm, jaki serwujemy swemu pupilowi, powinien mieć właściwą dla jego wieku oraz sprawności ciała liczbę potrzebnych elementów wzmacniających (m. in. witamin oraz minerałów). Nie należy zapominać również o wartości odżywczej posiłku, jaka zapewnia zwierzęciu siły witalne oraz dodaje siły do odkrywania świata. Jaka karma mokra dla kota jest dobra dla małych kociąt, a jaka dla starszych?

Czytajmy etykiety karmy

To, która karma dla kota będzie dobra, spędza sen z powiek wielu mniej doświadczonych kociarzy. Trzeba zwrócić uwagę na skład karmy. Każdy producent żywności dla zwierząt ma obowiązek umieszczać na pudełku informację, co zawiera dany artykuł. Dane elementy są wskazywane na naklejce, w kolejności od największej do najmniejszej ilości.

Zalety suchej karmy

Taka karma prezentuje się małą wilgocią (prawie 10%), jednak jest za to bardziej kaloryczna od mokrej. Cząstki żywnościowe mają odmienną powierzchnię oraz kształt, we współzależności od składu. Ich twarda gęstość pozytywnie działa na zdrowie zębów. Podczas gryzienia, mechanicznie czyszczą przestrzeń kocich zębów, dzięki czemu kamień oraz osad nazębny odkładają się na nich w mniejszej ilości. Data przydatności do jedzenia po otwarciu jest większa niż w przypadku karm mokrych.

Najlepsza karma dla kota

Jednym spośród głównych zagadnień, dotyczących karmienia kota, na które musi odpowiedzieć sobie opiekun, będzie to, czy lepiej dobrać gotowe posiłki, czy zacząć robić je we własnej kuchni. By na nie odpowiedzieć, musisz zdać sobie sprawę z tego, że potrzeby pokarmowe kota są szczególne. Nie mając profesjonalnej informacji, praktycznie niemożliwe jest przygotowanie jadłospisu, jaki odpowie na wszelkie potrzeby czworonoga.

Sucha karma dla kota

Jedna spośród najpopularniejszych karm dla kota znana również jako chrupki dla kota. Sucha karma to artykuł, jaki występuje przede wszystkim z ziarn, minerałów (popularnie określanych surowym popiołem), małej ilości białka oraz jeszcze niższej ilości tłuszczu. Ze względu na własną fakturę oraz skład, sucha karma właściwie się nie psuje. Sucha karma dla kotów to źródło przede wszystkim kalorii, bo w 100 gramach odnajdziesz zwykle 380 kcal. Z drugiej strony, niewielka ilość wody, jaka nie wykracza poza 14% powoduje, że kot z takiej karmy nie może uzyskać mnóstwo płynów.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here