Jaka karma dla psa o specjalnych potrzebach?

0
704
karma

Niewątpliwie każda choroba, alergia, niestrawność sprawiają, że opiekunowie martwią się o stan zdrowia psiaka i dokładają starań, by ulżyć mu w cierpieniu. Coraz częstsze są wizyty u weterynarza, pojawiają się lęki i zazwyczaj zmiany w jadłospisie. Specjaliści zalecają sięganie po dietetyczne karmy dla psów na przykład z serii Royal Canin Gastro Intestinal. Jest ona przeznaczona dla pupili, które borykają się z przewlekłą lub ostrą biegunką, zapaleniem błony śluzowej żołądka lub dysbakteriozą. Każdy posiłek wspomaga więc prawidłową dietę, jest lekkostrawny i dostarcza energii oraz niezbędnych składników takich jak na przykład EPA/DHA.

Jaką karmę wybrać przy chorobach układu trawiennego?

Dietetyczna karma dla psów Royal Canin Gastro Intestinal to rozwiązanie, które skutecznie chroni wrażliwy układ pokarmowy. Wspomaga leczenie i może być rodzajem profilaktyki. Co istotne, wiele zwierząt tylko przez pewien czas powinno jeść specjalnie przygotowywane dla ich potrzeb jedzenie, inne taką dietę mają wdrożoną na dłuższy czas. Przede wszystkim karma Royal Canin Gastro Intestinal ma zwiększoną gęstość energetyczną, a dzięki temu podaje się zdecydowanie mniejsze porcje, co odciąża układ trawienny. Poza tym w składzie znaleźć można takie składniki jak suszone wysłodki buraczane (FOS), które ulegają fermentacji zapewniają równowagę mikroflory jelit i ułatwiają perystaltykę. W efekcie wszystkie procesy trawienne przebiegają bez zarzutu. Natomiast zawartość mannanooligosacharydów (MOS)  będzie pobudzać mechanizmy obronne jelit (IgA), co neutralizuje bakterie patogenne będące powodem wielu infekcji oraz problemów zdrowotnych.

Najlepsze karmy weterynaryjne

Warto pamiętać o tym, że karmy weterynaryjne takie jak Royal Canin Gastro Intestinal podaje się wyłącznie na zlecenie lekarza. Warto pamiętać o tym, że regularne kontrole są niezwykle istotne w czasie całej terapii i dlatego monitorowanie parametrów jest niezwykle istotne. Jak w przypadku każdej karmy także te specjalistyczne muszą mieć bardzo dobry skład. Przede wszystkim musi to być białko o wysokiej strawności. Dzięki temu zmniejsza się fermentację jelitową.  Długołańcuchowe kwasy tłuszczowe EPA (kwas eikozapentaenowy) oraz  DHA (kwas dokozaheksaenowy) zmniejszają natomiast stany zapalne jelit. Poza tym karma Royal Canin Gastro Intestinal to doskonałe rozwiązanie dla psów, które cierpią na brak apetytu i tracą na wadze z powodu zaburzeń trawienia. Specjalistyczne jedzenie pomaga wrócić do zdrowia, a atrakcyjny smak przyciąga do miski.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here