Jaka margaryna na cholesterol najlepsza?

0
3175
Jaka margaryna na cholesterol najlepsza?

Co jakiś czas dowiadujemy się o kolejnych groźnych chorobach, z którymi warto walczyć dużo wcześniej – nim będzie za późno. Warto więc obserwować pierwsze oznaki mającego przyjść nieszczęścia. Tak samo jednak powinniśmy działać w przypadku znanych od zawsze dolegliwości. Idealnym przykładem jest podwyższony cholesterol, bardzo groźny, ale można z nim wygrać! Jak? Między innymi za sprawą odpowiedniej margaryny.

Margaryna inna niż wszystkie

Większość z nas używa margaryny bądź masła praktycznie codziennie – przeważnie podczas śniadania i kolacji, gdy smarujemy pieczywo. W zależności od tego, jak dużo jemy, jej ilości mogą być spore, co dla naszego organizmu nie jest zbyt korzystne, a już szczególnie dla osób, które mają podwyższony poziom cholesterolu.

Na szczęście jednak jest na to sprawdzony sposób – margaryna Optima Cardio, bogata w sterole roślinne obniżające poziom cholesterolu we krwi. Pamiętajmy bowiem, że im wyższym poziom tego związku chemicznego we krwi, tym gorzej, bo wzrasta ryzyko rozwoju choroby wieńcowej.

Stosując Optimę Cardio, mamy pewność, że szybko obniżymy poziom cholesterolu – już 7-10% w ciągu 2-3 tygodniu (przy konsumpcji od 1,5 do 2,4 g). Oczywiście, aby było to realne, powinniśmy również zadbać o inne kwestie: zróżnicowaną dietę i zdrowy, aktywny styl życia.

Optima Cardio – wszystko w normie

Optima Cardio zaliczana jest do grupy tzw. margaryn funkcjonalnych, droższych niż normalne, ale płacąc więcej, mamy pewność naprawy swojego zdrowia, co w przypadku podwyższonego cholesterolu, jest na wagę złota. Optima Cardio usuwa aż 80 procent cholesterolu z przewodu pokarmowego, dzięki czemu nie zostaje on wchłonięty do krwiobiegu. Co ciekawe, Optima Cardio to nie tylko skuteczna walka z cholesterolem, ale również z innymi dolegliwościami – przykładem Optima Cardio Potas+, która dzięki zawartości tego pierwiastka, wspiera utrzymanie prawidłowego ciśnienia krwi.

Dlaczego to tyle kosztuje?

Wszystko to wygląda bardzo zachęcająco, ale niektórzy klienci nie chcą się przestawić na ten produkt ze względu na cenę. To fakt, nie jest zbyt niska, ale to wszystko przez wysoką zawartość stanoli i steroli. Co prawda, zbawiennie działanie tych substancji jest znane już od bardzo dawna – od lat pięćdziesiątych, ale ze względu na ograniczenia technologiczne nie dało się produkować takiej margaryny na masową skalę.

Stało się to dopiero w 1991 roku, a do Polski pierwszy taki produkt wszedł na rynek w 2002 roku. Jak więc widzimy, margaryny funkcjonalne, w tym Optima Cardio są dostępne od niedawna, co ma duży wpływ na ich cenę, lecz w przyszłości ta sytuacja powinna się poprawić.

Co dodatkowo? Dieta i aktywność!

Jak wspomnieliśmy wcześniej, chociaż margaryna funkcjonalna zapewnia doskonałe efekty w zakresie obniżenia poziomu cholesterolu, to nie warto na tym poprzestawać, stosując odpowiednią dietę i być aktywnym fizycznie. Pamiętajmy więc, że warto spożywać warzywa i owoce, które są bogatym źródłem błonnika, przyczyniającego się do hamowania wchłaniania cholesterolu, który znajduje się w wielu posiłkach.

To samo powiemy o rybach i owocach morza, bo zawierają one cenne nienasycone kwasy tłuszczowe z rodziny omega 3. Najlepsze są makrele, łososie, śledzie, dorsze, sardynki – wszystkie więc to tłuste ryby morskie. Dobre są też oleje (szczególnie rzepakowy), jak i oliwa z oliwek, bo dostarczają zdrowotne kwasy tłuszczowe. Polecane są jednocześnie oleje słonecznikowe, sojowe i kukurydziane. A poza tym orzechy włoskie, ziarna słonecznika, migdały, pieczywo razowe, czarna herbata, nasiona roślin strączkowych, jogurty, kefiry i maślanki.

Margaryna Optima Cardio, o której dodatkowy przeczytamy, klikając w adres https://optymalnewybory.pl/optima-dla-ciebie/optima-cardio/, to podstawa, aby poradzić sobie ze zbyt wysokim poziomem cholesterolu. Poza tym jednak warto pamiętać o dodatkowych działaniach, aby zwiększyć swoje szanse na końcowy sukces.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here