Jaki rodzaj wosku do depilacji wybrać?

0
1496

Każda z pań marzy o atrakcyjnej i gładkiej skórze. Aby tego dokonać, przedstawicielki płci pięknej korzystają z różnych metod usuwania owłosienia. Depilacja woskiem cieszy się wśród kobiet największą popularnością. Jest to szybki, bezpieczny i przede wszystkim trwały zabieg, jednak jego wykonanie wymaga niemałego doświadczenia. Do najczęściej wybieranych rodzajów wosków zaliczamy: miękkie, twarde oraz w rolce. Podpowiadamy, który kosmetyk poradzi sobie najlepiej w usuwaniu zbędnego owłosienia.

Aby pozbyć się włosków wraz z cebulkami z pożądanej przez nas partii ciała, należy nałożyć na skórę wosk, a następnie usunąć go za pomocą plastra. Depilacja woskiem działa cuda. Jednak źle wykonany zabieg może skutkować nie tylko silnikami, lecz także poparzeniami skóry. I tu pojawia się pytanie – jaki produkt będzie najlepszy?

Wosk miękki

Ten rodzaj wosku jest zazwyczaj dostępny w puszkach, które przed użyciem umieszcza się w podgrzewaczu. Po rozgrzaniu do odpowiedniej temperatury produkt jest rozprowadzany po skórze np. przy pomocy drewnianej szpatułki. Następnie przykładane są do niego bawełniane lub  flizelinowe paski, które po odpowiednim dociśnięciu zostają szybkim i energicznym ruchem oderwane.  Ten rodzaj depilacji jest przeznaczony dla osób, które nie mają wrażliwej skóry oraz są przyzwyczajone do tej formy usuwania owłosienia. Woskiem miękkim depilujemy m.in.: ręce, nogi, pachy, bikini, plecy, a nawet pośladki.

Depilacja

Depilacja bezpaskowa, czyli wosk twardy

To innowacyjny produkt przeznaczony do depilacji niewielkich powierzchni, który świetnie sprawdzi się w miejscach wrażliwych, jak twarz czy bikini. Po rozprowadzeniu na skórze ten rodzaj wosku zastyga, tworząc plasterek. Depilacja tą metodą jest o wiele przyjemniejsza, ponieważ produkt nie przykleja się do skóry, tylko stopniowo wtapia we włoski, dlatego podczas zabiegu nie odczuwamy dyskomfortu, a podrażnienia po depilacji są znikome.

Wosk w rolce

Wosk w rolce to jedna z najbardziej wygodnych form produktów do depilacji. Jednak do jego użycia niezbędny jest specjalny podgrzewacz, najlepiej w postaci urządzenia bezprzewodowego. Wosk musi uzyskać należytą temperaturę, aby zabieg został właściwie przeprowadzony. Włoski zostają usuwane przy pomocy bawełnianych plastrów. Ten rodzaj kosmetyku jest przeznaczony do większych powierzchni ciała, ze względu na budowę aplikatora.

Plastry z woskiem

Najłatwiejszy i najpopularniejszy sposób usuwania owłosienia przeznaczony dla początkujących. Zakupiony w drogerii plaster z woskiem do depilacji należy potrzeć w dłoniach w celu rozgrzania wosku. Następnie umieścić go na tej części ciała, z której chcemy pozbyć się owłosienia, a po kilku minutach usunąć szybkim ruchem. Po każdym zabiegu wykonanym w domu należy nawilżyć wydepilowane miejsca, by zapobiec podrażnieniom.

Zalety depilacji woskiem

Przede wszystkim każdy zabieg depilacji woskiem przebiega ekspresowo, i co ważne, jest trwały. Najczęściej osoby, które zdecydowały się na ten rodzaj usuwania owłosienia, powtarzają go co 3-4 tygodnie. Warto dodać, że regularna depilacja skutkuje osłabieniem włosa, co jest zdecydowanym plusem, w porównaniu do np. golenia się maszynką.

Przed pierwszym zabiegiem depilacji woskiem należy zwrócić uwagę na to, jaki rodzaj skóry i włosów posiadamy. Odpowiedź na to pytanie sprawia kłopot, jeżeli nie jesteśmy pewni, która metoda okaże się dla nas najlepsza. Warto w tym przypadku zwrócić się z pomocą do kosmetologa, który oceni kondycję włosów i pomoże w doborze odpowiedniej metody ich usunięcia. Niestety źle wykonany zabieg może sprawić nam o wiele więcej problemów niż korzyści, dlatego do wyboru metody depilacji warto podejść z odpowiednią dozą wiedzy.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here