Jaki sprzęt kupić do domowej siłowni?

0
828
Jaki sprzęt kupić do domowej siłowni

Żyjesz w ciągłym biegu i nie masz czasu chodzić regularnie do klubu fitness? Jeśli tak, możesz urządzić siłownię w zaciszu domowym. Dzięki temu dopasujesz plan treningowy do swojego harmonogramu. Sprawdź, jaki sprzęt kupić, aby urozmaicić ćwiczenia i zmaksymalizować efekty!

Piłki gimnastyczne

Piłkę gimnastyczną możesz śmiało włączyć do treningu siłowego i pilates. Poprawia równowagę, wzmacniając jednocześnie plecy i brzuch. Zwiększa również zakres ruchu, pomagając uwolnić się od bólu stawów. Celuje w mięśnie proste i skośne mięśnie brzucha, jednocześnie nie nadwyręża kręgosłupa. Wzmacnia i ujędrnia ciało, zwiększając elastyczność i sprężystość. Co ważne, piłka gimnastyczna jest bezpieczna, trwała i łatwa w użyciu. Można ją wykorzystać na każdym poziomie sprawności.

Hantle

Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym, czy doświadczonym sportowcem, zaopatrz swoją domową siłownię w hantle. Znajdziesz je w Apus-Sports.com – dystrybutor sprzętu fitness. Przydają się przy różnorodnych treningach, zarówno siłowych, jak i cardio. Możesz ich używać w ćwiczeniach angażujących górne i dolne partie ciała. Hantle wzmacniają układ kostny, jednocześnie stanowią wyzwanie dla mięśni. Zwiększają metabolizm, masę beztłuszczową i siłę. Przydadzą się przy ruchach wielopłaszczyznowych, takich jak wypady w chodzeniu. Dzięki nim możesz jednocześnie zaangażować różne partie mięśniowe.

dystrybutor sprzętu fitness

Kettlebells

To uniwersalne narzędzie wpływa pozytywnie na wszystkie partie ciała. Możesz go używać w treningu siłowym, wytrzymałościowym, obwodowym i równowagi. Kettlebell wzmacnia mięśnie pleców i brzucha, zachęcając do skoordynowania oddechu z ruchem. Dodatkowo zwiększa świadomość ciała i koordynację, co przekłada się na poprawę kondycji i samopoczucie. Różni się od konwencjonalnego treningu ze sztangą lub maszynami, w którym ruchy są liniowe i mniej dynamiczne.

Balance step

Jeśli chcesz poprawić równowagę, elastyczność i siłę, wybierz balance step. Pomaga koordynować mięśnie w niestabilnych warunkach, co przydaje się na co dzień. Możesz go wykorzystać w różnych formach treningu. Stanowi świetną alternatywę dla hantli, sztang i kettlebell. Zmusza mięśnie do stabilizacji i prowadzenia ciężarków w pełnym ruchu, co utrudnia wykonywanie klasycznych ćwiczeń. Możesz go wykorzystać przy robieniu pompek, przysiadów i wypadów. W ten sposób zwiększysz trudność i intensywność swojego treningu.

Hexbar

Wariacje związane z martwym ciągiem mają swoje miejsce w programach treningowych większości sportowców, niezależnie od tego, czy jesteś trójboistą, czy biegaczem. Wpływają pozytywnie na ścięgna podkolanowe, pośladki i dolną część pleców. Jeśli jednak martwy ciąg z klasyczną sztangą niekoniecznie Ci odpowiada, sięgnij po hexbar. To sześciokątna sztanga, która cieszy się coraz większą popularnością. Zastanawiasz się, jak z nią ćwiczyć? Zasadniczo stoisz na środku sześciokąta, a nie za tradycyjną prostą sztangą. Niektóre modele mają dwa zestawy uchwytów, jeden niżej, a drugi wyżej, podczas gdy inne mają rączki na tej samej wysokości. Nie obciąża nadmiernie kręgosłupa, dlatego możesz skupić się na odcinku lędźwiowym, zmniejszając ryzyko kontuzji.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here