Jakie lampy ogrodowe wybrać do nowoczesnego ogrodu? Doradzamy

0
854
lampy ogrodowe

Wielu z nas, jeśli nawet nie chce się przyznać, marzy o własnym, pięknie oświetlonym ogrodzie. W końcu odpoczynek w takim miejscu po ciężkim dniu w pracy jest czymś niepowtarzalnym! Aby jednak uzyskać odpowiedni klimat, należy zadbać o ogrodowe oświetlenie. Przydadzą nam się do tego lampy, które przez producentów oferowane są w różnych wydaniach. W końcu nikt nie każe kupować nam ogromnych latarni ogrodowych, czy też lamp w formie kul, które niekoniecznie będą się kojarzyły z nowoczesnym ogrodem. Dostępne na rynku lampy ogrodowe ledowe sprawdzą się za to idealnie, a do tego można je świetnie spasować z lampami najazdowymi.

Oświetlenie ogrodowe na miarę nowoczesnego ogrodu

Czym tak właściwie jest nowoczesny ogród? To zwykle specjalnie zaprojektowana przestrzeń, która jest idealnie dopasowana do nowoczesnej elewacji naszego domu. Nie znajdziemy tu uroczych alejek wśród zarośniętych drzew, ale za to uświadczymy sporo przestrzeni i geometrii. Z tego powodu oświetlenie ogrodowe powinno być równie proste i pasujące do całości. Idealne będą lampy ogrodowe w formie brył z wyraźnie zaznaczanymi krawędziami. Najczęściej nowoczesne modele występują w kolorze czarnym, który jest niezwykle uniwersalny i będzie pasował zawsze i wszędzie.

Lampy ogrodowe ledowe – stylowe i oszczędne!

Jeśli już decydujemy się na nowoczesny ogród, to nie pozostaje nam nic innego, jak tylko kupić lampy ogrodowe ledowe. To właśnie takie oświetlenie podkreśli charakter naszego ogrodu, a biała barwa światła ożywi go także po zmroku. Technologia LED pozwoliła uzyskać niebanalne kształty, które często nawet nie przypominają tradycyjnych lamp. Dzięki temu możemy kombinować z nietypowymi opcjami, którym bliżej do futurystycznej stylistyki. W ten sposób uzyskany wystrój ogrodu będzie z pewnością niepowtarzalny! Lampy ogrodowe ledowe to także inne zalety, a mianowicie oszczędność prądu i trwałość diod. Dzięki temu będziemy płacili kilkukrotnie mniej za rachunki niż za klasyczne oświetlenie ogrodowe, a do tego nie musimy się martwić wymianą żarówek.

Lampy ogrodowe najazdowe do ziemi

Niezwykle nowoczesnym rozwiązaniem oprócz lamp ogrodowych ledowych są także lampy najazdowe. Instalowane wraz z czujnikiem ruchu będą się zapalać tylko wtedy, gdy będą naprawdę potrzebne. Najpiękniejsze jest w nich to, że w ciągu dniach całkowicie o nich zapomnimy, ponieważ nie zabierają zbędnego miejsca i są w stu procentach odporne na nacisk i wilgoć. Lamp ogrodowych do ziemi możemy użyć zarówno do oświetlenia najazdu dla samochodu, jak i ścieżki, która prowadzi do naszego domu. Dzięki temu nikt nie będzie miał wątpliwości, którędy się kierować nawet w największej mgle.

Lampki ogrodowe do powieszenia na drzewie lub płocie

Jeśli surowość i minimalizm nowoczesnego ogrodu nie do końca nam pasuje, to możemy dokupić małe lampki ogrodowe. Te, powieszone na drzewie, wprowadzą odrobinę przytulnego klimatu do nawet najbardziej futurystycznego ogrodu. Mogą z powodzeniem zdobić nasz taras, a także być rozwieszone pomiędzy elementami ogrodu. W ten sposób lampki ogrodowe mogą zamknąć ogrodową przestrzeń od góry, co na pewno wpłynie na charakter ogrodu. Tak naprawdę ogranicza nas tutaj tylko wyobraźnia i o ile lampki ogrodowe nie będą raczej stanowiły kluczowego elementu oświetlenia ogrodowego, to na pewno będą świetnym uzupełnieniem!

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here