Jakie osłony okienne wybrać do pokoi hotelowych?

0
1407
Jakie osłony okienne wybrać do pokoi hotelowych

Pokoje hotelowe mają różny układ i orientację względem stron świata. Bez względu na to, czy ich okna wychodzą na południe, czy inny kierunek muszą być odpowiednio osłonięte. Dobrze dopasowane rolety czy żaluzje zapewniają gościom prywatność oraz komfort termiczny. Dlatego warto poświęcić nieco czasu na przegląd dostępnych rozwiązań dedykowanych hotelom.

Decydując się na aranżację okien w obiekcie noclegowym warto zachować spójność. Dlatego, jeżeli czeka Cię zakup osłon do większej liczby pomieszczeń, zapoznaj się z dostępnymi rozwiązaniami i wybieraj rozsądnie. Miej na uwadze komfort swoich gości, ale też pracowników sprzątających pokoje. 

Praktyczne i nowoczesne rolety

Rolety obecnie coraz częściej stanowią pierwszy wybór hotelarzy. Nic dziwnego — najprostsze modele przesłon kosztują niewiele, a świetnie spełniają swoją funkcję. Blokują napływ światła słonecznego z zewnątrz, a przy okazji odcinają wnętrze od blasku neonów czy latarni.

W tej kategorii do wyboru jest kilka rozwiązań. Różnią się wyglądem, ale też sposobem montażu. Klasyczne rolety materiałowe możesz mocować w kasecie lub bezpośrednio w ramie okna. Podobnie rolety dzień noc.

Nieco większą swobodę w zakresie kreacji stwarzają rolety rzymskie. To modele tekstylne przeznaczone do instalacji również na karniszach. Wybór konkretnego rozwiązania zależy przede wszystkim od efektu, jaki chcesz uzyskać i założonego budżetu. Nowoczesne rolety oraz montaż w przystępnej cenie znajdziesz na wolakrakzal.com.pl/rolety

Minimalistyczne żaluzje

Minimalistyczne żaluzje

Żaluzje to kolejna z propozycji, którą powinni rozważyć właściciele hoteli. Te osłony okienne świetnie sprawdzają się w nowoczesnych obiektach, w których liczy się estetyka, funkcjonalność oraz oszczędność czasu. Do mycia metalowych czy drewnianych żaluzji nie musisz rozmontowywać całego systemu. Wystarczy środek czyszczący i ściereczka z mikrofibry, aby pozbyć się kurzu.

Żaluzje mogą być też pionowe. To eleganckie verticale, które do niedawna były kojarzone głównie z biurami. Dzisiaj nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać je także do domu czy obiektu noclegowego.

Wielbiciele klasyki zastanawiają się, czy czas firan i zasłon w hotelach zdecydowanie minął. Spieszymy z wyjaśnieniami — nie, ale zmieniła się nieco forma ich montażu oraz obsługi. W praktyce oznacza to pojawienie się karniszy elektrycznych — niezwykle praktycznych konstrukcji sterowanych automatycznie. Brak uciążliwych „żabek” do łapania brzegów story i dekoracyjnego upinania na oknie zdecydowanie podnosi funkcjonalność tego rozwiązania.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here