Jakie prezenty podarować pracownikom z okazji Świąt Bożego Narodzenia?

0
1157
prezenty świąteczne

Magia i wyjątkowość Świąt Bożego Narodzenia sprawiają, że nie są one obchodzone jedynie w gronie rodziny i najbliższych przyjaciół, ale także wspólnie ze współpracownikami. Z okazji tego święta w firmach urządza się zazwyczaj uroczysty obiad lub kolację i dekoruje biuro bożonarodzeniowymi akcentami. Chwilę przed świętami w pracy panuje też mniej codzienna atmosfera, która powoduje, że pracownicy czują się bardziej swobodnie, dlatego jest to jednocześnie szansa na integrację. W większości firm zwyczajowo z tej okazji pojawiają się prezenty. Jeżeli jesteś właścicielem firmy lub osobą odpowiedzialną za kupowanie prezentów w firmie, z pewnością zastanawiasz się na co postawić w tym roku. Poniżej przedstawiamy listę propozycji prezentów świątecznych, które mamy nadzieję ułatwią Ci podjęcie decyzji.

Alkohol i słodycze

Dobrej jakości alkohol to jeden z najpopularniejszych pomysłów na prezenty świąteczne dla pracowników. W przypadku dużej grupy osób trudno znaleźć propozycję podarunku, który sprawdzi się równie dobrze. Wino czy whiskey uważane są za towary wystawne, a w formie prezentu – w dobrym guście. Alkohole odpowiednie będą na prezent szczególnie w sytuacji, gdy nie znamy preferencji oraz potrzeb obdarowywanych osób. Do butelki wytrawnego trunku warto dorzucić pudełko czekoladek lub inne ciekawe łakocie. Aby prezenty świąteczne takie jak wino prezentowały się jeszcze lepiej, można opakować je w elegancką drewnianą skrzynkę z nadrukowanym na niej logo firmy i życzeniami od firmy.

Drobne gadżety i przedmioty codziennego użytku

Rodzaj prezentu świątecznego dla pracowników zazwyczaj zależy od filozofii firmy oraz jej możliwości finansowych. Jednak nawet symboliczny podarunek z pewnością spotka się z pozytywnym odbiorem. Wśród drobnych prezentów można wymienić na przykład uniwersalne kubki z logo firmy i zabawnym cytatem. Taki podarunek nie będzie kosztować wiele, a może przynieść wiele radości. Jako prezenty świąteczne dla pracowników sprawdzą się również ozdoby świąteczne, które chociaż są niedrogie, mogą prezentować się naprawdę pięknie, a z pewnością przydadzą się do dekoracji świątecznego drzewka. W sklepach, które specjalizują się w dostarczaniu gadżetów reklamowych z nadrukiem znajdziecie też całą masę innych ciekawych propozycji podarunków – od zabawnych akcesoriów, aż po przedmioty przydatne w codziennym życiu.

Świąteczna premia

Najmilej widzianym przez pracowników prezentem jest zazwyczaj świąteczna premia. W okolicy Świąt Bożego Narodzenia pracownicy mają zazwyczaj więcej wydatków w związku z zakupem niespodzianek dla swoich bliskich i organizacją uroczystości. Z tego powodu, dodatkowy zastrzyk gotówki z pewnością ich ucieszy. Poza tym, premia pieniężna to najlepszy sposób na to, aby pokazać pracownikom, że doceniamy ich wkład w działalność firmy. Dobrze też połączyć prezent świąteczny w formie gotówki z drobnym upominkiem opatrzonym logo firmy. Pieniądze zapewne zostaną szybko wydane, a dodatkowy gadżet np. w postaci ceramicznego kubka zostanie ze swoim właścicielem na dłużej.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here