Jakie szafki na klucze są najpopularniejsze?

0
779

Jednym z podstawowych elementów wyposażenia niemal każdej portierni, recepcji, szkół, ośrodków zdrowia i wielu innych obiektów pełniących różne funkcje są metalowe szafki na klucze. To sprzęt przeznaczony do bezpiecznego przechowywania kluczy do drzwi wewnętrznych, minimalizujący ryzyko ich przypadkowego zagubienia, kradzieży i nieuprawnionego wykorzystania. Szafki są najczęściej zabezpieczone zamkiem, dzięki czemu dostęp do nich ma jedynie określona osoba – portier, ochrona czy recepcjonistka.

Szafki z drzwiczkami przednimi pełnymi i przeszklonymi

W ofercie producentów szafek na klucze znajdziemy dwie podstawowe kategorie tego typu akcesoriów. Są to szafki z przeszklonymi oraz pełnymi drzwiczkami przednimi. Zaletą tych pierwszych jest możliwość sprawdzenia, czy dany klucz znajduje się we wnętrzu szafki bez konieczności jej otwierania. To rozwiązanie ułatwiające pracę portierom i recepcjonistom, a zatem dość często stosowane w obiektach użyteczności publicznej, takich jak szkoły, ośrodki zdrowia czy różnego rodzaju urzędy. Szafki na klucze z pełnymi drzwiczkami są solidniejsze, mniej podatne na uszkodzenia, a zatem dość często wykorzystuje się je w różnego rodzaju warsztatach, magazynach czy zakładach produkcyjnych. W obu przypadkach szafki zabezpieczone są zamkiem, dzięki czemu dostęp do ich wnętrza ma tylko uprawniona do tego osoba.

Szafki przeznaczone do przechowywania klucza ewakuacyjnego

Gdy wyjście ewakuacyjne z budynku prowadzi przez awaryjne drzwi, które na co dzień są zamknięte na klucz, w ich pobliżu powinna znajdować się niewielka, przeszklona skrzyneczka z kluczem umożliwiających ich otwarcie. Szafki na klucze ewakuacyjne to jedna z najpopularniejszych kategorii tego typu akcesoriów, powszechnie stosowana w wielu obiektach i to nie tylko o charakterze usługowym, ale także przemysłowym. Cechą charakterystyczną każdej profesjonalnej szafeczki na klucz ewakuacyjny jest jej czerwony kolor oraz przednia szybka, którą w razie konieczności można łatwo stłuc. Zwykle tego typu skrzyneczki wyposażone są również w niewielki młotek, który umożliwia bezpieczne zbicie szybki i dostanie się do klucza.

Trzy główne rodzaje szafek do kluczy, czyli modele z przeszklonymi i pełnymi drzwiczkami oraz czerwone szafki na ewakuacyjny kluczyk, dostępne są oczywiście w bogatym wyborze podtypów. W sprzedaży znaleźć możemy modele różnej wielkości, przeznaczone do przechowywania różnej liczby kluczy, z zainstalowanymi na stałe haczykami lub regulowanymi listwami, z pojedynczym lub podwójnym zamkiem do drzwiczek, ze zbijakiem do szybki lub bez.

Artykuł powstał we współpracy z https://magazynuj.pl/

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here