Jakie zastosowanie znajdują magnesy o kształcie walcowym?

0
1172

Coraz większa dostępność na rynku sprawia, że łatwo można znaleźć dostępne w dobrych cenach magnesy walcowe. Popularność takich wersji rośnie, gdyż neodymowy materiał może znacznie lepiej sprawdzić się przy określonych sposobach zastosowania. O ile wśród trwałych magnesów kilkanaście lat temu prym wiodły produkty ferrytowe, o tyle obecnie coraz częściej wybierane są te neodymowe. W ten sposób stają się one coraz tańsze. Jedną z zalet magnesów ferrytowych jest to, że dostępne są one w przystępnych cenach. Natomiast są one podatne na uszkodzenia, gdyż po uderzeniu o powierzchnię pękają, niczym szkło. Neodymowe produkty o charakterystycznym, srebrzystym kolorze są trwalsze. Z tego powodu, gdy chce się kupić produkty wykonane z zastosowaniem magnesów, które będą mogły być używane w dłuższym okresie, wówczas zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest postawienie na wersje neodymowe.

Co sprawia, że neodymowe magnesy walcowe są wyjątkowe?

Wykorzystanie w produkcji magnesów walcowych dodatku neodymu sprawia, że uzyskują one wyjątkowe właściwości. Wykorzystanie metali ziem rzadkich przekłada się na uzyskanie przez wyroby końcowe dodatkowych zalet. Specyficzny jest sam proces produkowania, który ma zapewnić, że magnesy uzyskają lepsze właściwości. Równocześnie tworzone mogą być magnesy walcowe, które mają różne kształty i rozmiary. Do najbardziej popularnych wersji można zaliczyć te o wyglądzie prostopadłościanu. Jednak równie często stosowany jest kształt walca. Takie modele mogą być wykorzystywane, choćby do przyczepiania papieru do tablic z metalu.

Jakie zastosowanie znajdują magnesy walcowe?

Z magnesów walcowych korzysta się wszędzie tam, gdzie trzeba uzyskać dużą siłę przyciągania. Pod tym kątem są one uznawane za najmocniejsze na świecie.

W ten sposób magnesy walcowe wykonane z zastosowaniem neodymu wykorzystywane są między innymi do wykonania:

  • tablic magnetycznych,
  • mierników,
  • czujników,
  • silników.

Na co dzień znajdują swoje zastosowanie również przy tworzeniu z nich uchwytów, haczyków, zaczepów. Chwytaki wykonane z magnesów z neodymu mogą zapewnić możliwość wygodnego wyciągania metalowych przedmiotów, które wpadły do szczelin. Natomiast w warsztatach można je wykorzystać do przechowywania oraz podtrzymywania drobnych elementów. Zdecydowanie najbardziej popularnymi produktami, które wykonywane są z zastosowaniem neodymowych magnesów, są tablice magnetyczne. Znajdują one zastosowanie nie tylko w edukacji, ale również w pracy biurowej. Pozwalają w ciekawy sposób prezentować różne materiały wykonane z papieru, tektury.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here