Kabiny prysznicowe – duży asortyment, trudny wybór

0
1580
Kabiny prysznicowe – duży asortyment, trudny wybór

Gdy dochodzi do urządzania łazienki w naszym nowym, wymarzonym domu, musimy podjąć arcyważną decyzję – wanna czy prysznic? Oczywiście, że prysznic! Jest to najlepsze, najbardziej oszczędne rozwiązanie, szczególnie dla niewielkich łazienek. I właśnie dlatego warto przejrzeć najróżniejsze kabiny, by wiedzieć, czego się potrzebuje i jakiego ostatecznie wyboru dokonać!

Głęboki czy płytki brodzik?

Do łazienki, z której korzystać mają osoby starsze lub mające ograniczoną swobodę poruszania się, najlepsze będą kabiny prysznicowe z płytkim brodzikiem. Mogą one przyjmować zarówno kwadratowe, jak i półokrągłe oraz pięciokątne kształty. Ich zaletą jest łatwiejszy sposób montażu, co ma szczególne znaczenie, gdy planujemy dokonać go samodzielnie. Bardzo modne ostatnio są kabiny tak zwane „walk in”, czyli bez brodzika w ogóle. Wyglądają one szalenie efektownie i są bardzo wygodne – zwykle szerokie, przestronne, a także wygodne do utrzymania w czystości. Jeśli jednak z jakiegoś względu nie możesz sobie pozwolić na kabinę walk in, wybierz klasyczny prysznic z brodzikiem. Ten głęboki jest bardzo wygodnym rozwiązaniem – na przykład, gdy ma się małe dzieci lub psy, które trzeba od czasu do czasu wykąpać. W tym celu nie trzeba wyjmować żadnych dodatkowych wanienek czy balii, wystarczy napuścić wody do głębokiego brodzika! Kabiny prysznicowe z wysokim brodzikiem są często wyposażone w specjalne podesty do siedzenia. To szczególnie przydatna opcja dla osób, które wcale nie mają ochoty kąpać się w pozycji stojącej za każdym razem!

Dodatkowe atuty kabin

Mamy też do wyboru kabiny prysznicowe z hydromasażem. Czy jest to przydatna funkcja? Wiele osób posiada ją w swojej kabinie, ale z niej nie korzysta. Wielka szkoda! Taki hydromasaż jest wręcz niezastąpiony po ciężkim, wyczerpującym dniu i pozwala naprawdę odprężyć się nawet podczas 5-minutowego tuszu. Najkorzystniejszym dla użytkownika, bez względu na wybrany kształt i model kabiny, jest zakup zestawu brodzik + kabina. Samodzielne dopasowanie brodzika do kabiny z różnych zestawów oczywiście jest możliwe. Wymiary są ustandaryzowane i umożliwiają dowolne roszady w zakresie tych samych kształtów i rozmiarów. Jednak wybór kompatybilnego zestawu gwarantuje nam najłatwiejszy montaż i najlepsze dopasowanie. Nowoczesne kabiny posiadają bardzo wygodne, przesuwane drzwi na rolkach, które umożliwiają bezgłośne, gładkie i bezpieczne zamykanie i otwieranie kabiny, a do tego zapewniają szczelność przy pełnym zamknięciu. Mogą one być wykonane ze szkła transparentnego, ale także mlecznego, w różne wzory lub nawet ciemnego. Ciemne szkło kabin prysznicowych jest w ostatnich latach bardzo częstym wyborem ze względu na trendy zmierzające do ujednolicenia wnętrza łazienki z sanitariatami.

Mamy bardzo wiele różnych modeli, kształtów i wymiarów kabin prysznicowych do wyboru. Podstawowym krokiem podczas zakupów powinno być zatem dokładne wymierzenie powierzchni, na której można ulokować kabinę, i dostosowanie brodzika rozmiarami. Następnie należy zweryfikować swoje preferencje dotyczące kąpieli, sposobu wchodzenia do brodzika, a na końcu – estetyki kabiny, by pięknie prezentowała się na tle nowej łazienki.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here