Kamery w monitoringu wizyjnym

0
1071
Kamery w monitoringu wizyjnym

W dzisiejszych czasach dbamy o nasze bezpieczeństwo najlepiej jak potrafimy. Montujemy czujki, rozmaite zamki, instalujemy kamery, a nawet wynajmujemy firm ochroniarskie. To przedostatnie weźmiemy na warsztat i zrobimy przęgląd kamer do monitoringu.

Z uwagi na wciąż rozwijającą się branżę, jaką jest monitoringowy system ochrony, rozróżniamy kamery na bazie rodzaju typu nadzorującego:

Kamery IP

Do transmisji nagrywanego obrazu używa się łącza teleinformatyczne, oraz sieci komputerowe powiązane z protokołem sieciowym IP. Nagrania z tego kamery charakteryzują się wybitną jakością i można jest wysyłać na nieograniczone dystanse. Ponadto sygnał kamery się nie zawiesza, jest odporny na zakłócenia i można bez problemów rozbudowywać system kamer.

Kamery AHD

Są to kamery analogowe o wysokiej jakości, transmitujące dane przez kabel koncentryczny. Obiecywana przez producentów jakość obrazu to 720 px i Full HD 1080 px.

Kamery HDCVI

Europejska marka Dahua wprowadziła na rynek kamery High Definition Composite Video Interface. One również bazują na złączach kabli koncentrycznych o rozdzielczości 1Mpx i 2Mpx. Dzięki takiemu wyborowi możemy cieszyć się jakością obrazu bez opóźnień w odległości do 500 metrów.

Kamery HDTVI

High Definition Transport Video Interface, który jest reprezentowany przez firmę Hikivision, gwarantuje nagrania również w formie analogowej w swoim funkcjonowaniu opierając się na klasycznym przewodzie koncentrycznym (działającym na dystansie 500 metrów), oraz na coraz popularniejszej skrętki, której moc sięga 200 metrów. Już na rynku można znaleźć tego typu kamery w megapikselach, które rejestruje bardzo dobry obraz z widocznym kontrastem.

Standardowe analogi

Kamery najstarszego typu, początkujące głównie w telewizji przemysłowej, a które zostaje coraz to skuteczniej wypierane przez pozostałe rodzaje kamer.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here