Karmienie rybek – porady dla początkujących akwarystów

0
891
Karmienie rybek

Hodowla rybek jest zadaniem niezwykle przyjemnym, jednak nie należy do najłatwiejszych. Oprócz przygotowania odpowiednich warunków do życia, ważne jest także dbanie o ekosystem akwarium w trakcie jego działania. Rybki należy także regularnie odżywiać, stosując produkty dedykowane do konkretnych gatunków i typów zwierząt. Poniżej przyglądamy się dokładnie dostępnym w sklepach pokarmem dla rybek. Dowiesz się jakie produkty warto wybrać, czym kierować się w czasie zakupów oraz jaki pokarm dla rybek stosować w codziennej diecie. 

Najważniejsze zasady karmienia rybek 

Jak wszystkie zwierzęta hodowlane, rybki należy regularnie dokarmiać. Nim przejdziemy do omówienia dostępnych produktów, warto przedstawić najważniejsze zasady żywienia. Przede wszystkim, nie należy przesadzać z ilością karmy. Jej nadmiar może zostać spożyty przez rybki, co przełoży się na ich kondycję. Ponadto, żywność może opadać na dno zbiornika, gdzie będzie się powoli rozkładać, zanieczyszczając wodne środowisko. 

Najlepiej, przez kilka pierwszych dni karmienia, dokładnie obserwować zachowanie rybek i w rezultacie – dostosować ilość podawanej karmy do ich „żarłoczności”. Sukcesywnie, można zwiększać lub zmniejszać jej ilość, do momentu osiągnięcia „złotego środka”. Ponadto, żywienie warto powtarzać codziennie o tej samej porze. 

Dostępne pokarmy dla rybek akwariowych 

Wśród pokarmów dedykowanych dla rybek znajdziesz kilka podstawowych typów. Do popularnych należą płatki, które rozsypuje się po powierzchni tafli wody. Są one dedykowane dla rybek żerujących przy powierzchni wody. Warto podkreślić, że płatki to ta kategoria pokarmu, z którą najłatwiej przesadzić. 

Tabletki to kolejna kategoria pokarmu dla rybek. Są dedykowane dla zwierząt żerujących przy dnie, które nie mogą odżywiać się płatkami. Po umieszczeniu w wodzie tabletka opada na dno i powoli się rozpuszcza. W tym czasie rybki mogą ją swobodnie skubać oraz podjadać. 

Znajdziesz także pokarm granulowany, o uniwersalnym zastosowaniu. Pokarm taki bardzo powoli opada na dno, dzięki czemu mogą się nim żywić zarówno zwierzęta powierzchniowe jak i denne. Dostępne pokarmy granulowane różnią się takimi parametrami jak szybkość rozpuszczania i opadania na dno, struktura i wielkość granulek oraz innymi właściwościami. 

Rzadziej stosowane są także karmy liofilizowane (suszone) – takie jak kawałki krewetek lub larwy owadów. Są dedykowane dla rybek mięsożernych. Obok nich znajdziesz też pokarm żywy – rozwielitki, wazonkowce, oczliki oraz larwy różnych gatunków. 

Jaki pokarm dla rybek warto wybrać? 

Jeśli poszukujesz pokarmu wysokiej jakości, polecamy sięgnąć do oferty Aquael, producenta rozwiązań dla akwariów. Wśród oferowanych produktów znajdziesz mieszanki płatków o uniwersalnym zastosowaniu, jak i te przeznaczone dla konkretnych gatunków – na przykład pyszczaków, gupików, złotych rybek. Znajdziesz także produkty wysokobiałkowe, wieloskładnikowe mieszanki granulatów oraz wybarwiające.

Pokarm dla rybek zamówiony na aquael.pl cechuje się wysoką jakością. W ich produkcji zastosowano składniki najwyższej klasy, między innymi prozdrowotną spirulinę, plankton, skorupiaki oraz makro i mikroelementy, w tym łatwo przyswajalny wapń. Dostępne produkty są lekkostrawne oraz energetyczne. Nie przeciążają organizmów rybek, ale dostarczają im odpowiedniej dawki kalorii i wywołują uczucie sytości.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here