Kiedy kupić dziecku skoczek?

0
1079

Chodziki i skoczki to świetne urozmaicenie w zabawie dla maluchów. Dzięki nim rodzice mogą zająć się domowymi czynnościami i nie martwić się o bezpieczeństwo swojej pociechy. Skoczek dla dzieci może okazać się równie ciekawą zabawką dla malucha co chodzik, jednak w tym przypadku należy bardziej uważać na swoją pociechę. W artykule przybliżymy ten temat.

Rodzaje skoczków dla dzieci

To nieuniknione, że każdy rodzic w końcu musi czymś zająć swoje dziecko na rzecz pracy czy obowiązków domowych. Skoczek dla dzieci jest doskonałą rozrywką dla malucha, która zapewni mu frajdę, a rodzicom czas na wykonanie niezbędnych czynności. Dodatkowym plusem, jaki posiadają wybrane modele skoczków dla dzieci, są przymocowane zabawki. Dzięki nim maluch nie nudzi się podczas przebywania w środku. Na rynku można znaleźć kilka rodzajów tego gadżetu, które odpowiadają różnym kategoriom wiekowym Twojego malucha.

Istnieją trzy rodzaje skoczków dla dzieci. Jednym z nich jest huśtawka mocowana na suficie lub we framudze drzwi. Znacznie popularniejszym rodzajem jest bujak skoczek dla dzieci, który wyglądem przypomina chodzik i pozwala dziecku na zabawę przymocowanymi do niego akcesoriami i zabawkami. Trzecim rodzajem skoczków dostępnych na rynku jest wariant gumowy. Zwykle te modele można znaleźć w formie zwierzątek. Są one przystosowane dla starszych dzieci, które potrafią już chodzić. Oprócz zwierzątek można także wybrać piłki z rączkami, które są stosowane zazwyczaj do ćwiczeń korekcyjnych.

Kiedy dziecko może używać skoczka?

Największym błędem jest wsadzanie do środka dzieci, które nie potrafią jeszcze samodzielnie siedzieć. Jako opiekun dziecka musisz pamiętać, że nawet jeśli kilkumiesięczny maluch ochoczo odbija się od ziemi kiedy go trzymasz, to jeszcze nie jest znak, że to już odpowiedni moment. Skoczek dla dzieci jest zabawką, którą można zająć malucha dopiero od około drugiego roku życia. Używany wcześniej może poskutkować wieloma problemami z rozwijającymi się kośćmi dziecka, ponieważ może mieć zły wpływ na stawy, kręgosłup i miednicę.

Wykorzystując skoczek dla dzieci, trzeba dobrać go zarówno do wagi, wieku jak i wzrostu pociechy. Przed użyciem należy przeczytać dokładnie instrukcję mówiącą o limitach wagowych produktu. Dzięki odpowiedniemu wykorzystaniu zabawki dziecko będzie bezpieczne w środku i zajmie się sobą na czas, którego potrzebują rodzice do wykonania swoich obowiązków. Równie ważne jest, aby nie pozostawiać dziecka w skoczku na zbyt długo. Pomoże to uniknąć problemów związanych z nieprawidłowym wzrostem i rozwojem malucha.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here