Kompletujemy komfortowy mebel do spania

0
1113
Kompletujemy komfortowy mebel do spania

Kupując łóżko, warto wcześniej przeanalizować własne potrzeby oraz ofertę rynkową. Jest to mebel, który istotnie wpływa na stan naszego kręgosłupa oraz humor. Ktoś, kto śpi na niewygodnym, źle dobranym łóżku, ciągle chodzi niewyspany i nerwowy. Przy czym zakupu łóżka możemy dokonać co najmniej według dwóch scenariuszy. Po pierwsze można kupić kompletny mebel, tj. ramę łóżka wraz ze stelażem i materacem. Drugim rozwiązaniem jest osobny zakup tych poszczególnych elementów składowych łóżka. W poniższym tekście uwaga zostanie zwrócona na to drugie rozwiązanie.

Łóżko

Wygląd łóżka zdecydowanie wpływa na wygląd całej naszej sypialni lub innego pokoju, w którym śpimy (na przykład salonu). Internetowy sklep meblowy oferuje wiele rodzajów łóżek. Różnią się przede wszystkim szerokością, a co za tym idzie liczbą miejsc do spania (jednoosobowe, dwuosobowe) oraz konstrukcją. Zasadniczo wyróżnia się łóżka wolnostojące, piętrowe, półkotapczany. Półkotapczany i łóżka piętrowe to świetna propozycja do niewielkich pomieszczeń.

Na wygląd łóżka wpływa również materiał, z którego zostało wykonane. Mamy łóżka metalowe i drewniane. Łóżka wykonane z materiałów drzewnych są często tapicerowane. Przy czym obiciu tkaniną może podlegać całe łóżko lub boki albo zagłówek. Szczególnie przyciągające wzrok są drewniane łóżka obite skórą naturalną. Można je obejrzeć i kupić na stronie sklepu Umebluje.pl.

Co ważne, bez względu na wykorzystany materiał, łóżka występują w dowolnych kolorach. W zasadzie każdy może znaleźć coś dla siebie. Od łóżek w różnych odcieniach drewna po kolory biały, szary, niebieski, czarny.

Funkcjonalność łóżka można zmaksymalizować dzięki pojemnikowi na pościel lub szufladom. Zarówno pojemnik na pościel, jak i szuflady znajdują się pod stelażem łóżka. Przy czym, aby dostać się do pojemnika na pościel należy podnieść materac. Czynność tę wspomaga zamontowany w łóżku podnośnik.

Stelaż

Dokonując zakupu stelaża do łóżka, musimy w pierwszej kolejności wybrać jego rozmiary. Następnie powinniśmy określić rodzaj stelaża. W sprzedaży jest wiele rodzajów stelaży, takich jak:

  • stelaże elastyczne, które zalecane są do łóżek mających przenosić duże obciążenie,
  • ramy ze stelażem z podnośnikiem,
  • stelaże z regulowanym podgłówkiem lub podnóżkiem,
  • wkład sprężynujący.

Dobrze wiedzieć, że stelaże dedykowane do łóżek dwuosobowych mogą oferować różne regulacje dla obu użytkowników. W takim przypadku jedna osoba może na przykład spać na płasko, a druga z podniesionym podgłówkiem.

Materac

Na komfort snu bezwzględnie wpływa również dobór materaca. W tej kwestii świadomy kupujący musi podjąć wiele decyzji. Na rynku tego rodzaju akcesoriów występują bowiem: materace sprężynowe z wkładem lateksowym oraz wypełnione różnymi rodzajami piany – materace piankowe.

Istotną sprawą jest także poziom twardości materaca, który oznaczany jest czterostopniową skalą oznaczoną symbolem H. Przy czym H1 oznacza materac miękki, natomiast H4 materac twardy.

Osobom, które zmagają się z wszelkiego rodzaju alergiami, zaleca się wybór materaca antyalergicznego. Budowa takiego materaca oraz wykorzystane materiały są pieczołowicie zaprojektowane. Charakteryzują się możliwością zdjęcia pokrowca i wyprania go w wysokiej temperaturze.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here