Kosmetyki dla mężczyzn – co warto stosować?

0
732
Kosmetyki dla mężczyzn

W obecnych czasach niezwykle ważnym elementem życia jest po prostu dbanie o siebie. Mowa tu zarówno o zdrowiu fizycznym, psychicznym jak i tym fizycznym. Co więcej, właściwa codzienna pielęgnacja nie jest już jedynie domeną kobiet. Wiele mężczyzn zyskuje coraz większą świadomość jak ich wygląd wpływa nie tylko na postrzeganie ich samych jako atrakcyjnych czy eleganckich, ale także jak wpływa na ich zdrowie. Czym różni się pielęgnacja męska od damskiej? O czym warto pamiętać? Jakie kosmetyki stosować do twarzy oraz do włosów?

Męska skóra i jej potrzeby

Podobnie jak skóra kobiet, męska cera również jest podatna na działanie wielu negatywnych czynników zewnętrznych oraz wewnętrznych. Słońce, zanieczyszczenie powietrza, stres, nieodpowiednia dieta, brak ruchu, a także codzienne zabiegi golenia – to wszystko wpływa na kondycję męskiej cery. Dlatego też także panowie powinni uświadomić sobie, że regularne dbanie o skórę wpłynie nie tylko na jej aktualny wygląd, ale pozwoli opóźnić procesy starzenia się.

Między kobietami a mężczyznami są jednak pewne różnice. Męska skóra jest grubsza, bujniejsza oraz ma więcej gruczołów łojowych. Wpływa to bezpośrednio na większą ilość zanieczyszczeń w postaci np. zmian trądzikowych. Dodatkowo, mężczyźni są bardziej podatni na podrażnienia, a mniejsza ilość włókien sprężystych zwiększa tendencję do pojawiania się tzw. zmarszczek mimicznych.

Z drugiej strony, męska skóra jest znacznie lepiej dotleniona i odżywiona niż u pań oraz zapewnia lepsze mikrokrążenie krwi. Szorstkość męskiej skóry wynika z grubszego naskórka, jednocześnie sprawiając, że jest ona odporniejsza na uszkodzenia.

Podstawy męskiej pielęgnacji

Skoro Panowie mają większą tendencję do przetłuszczającej skóry i zmarszczek, powinni tym bardziej zadbać o właściwą pielęgnację skóry twarzy. Tak naprawdę, w kwestii podstawowych kosmetyków do pielęgnacji, nie ma tu większych różnic w odniesieniu do mężczyzn i kobiet.

Panowie powinni skórę oczyszczać, tonizować, odżywiać i nawilżać. Pamiętajcie, że nadmiaru codziennego kurzu zanieczyszczeń czy sebum, nie wystarczy pozbyć się za pomocą zwykłego mydła. Zdecydowanie przydadzą się tu kosmetyki o dedykowanym przeznaczeniu. Mężczyźni nie powinni się obawiać takich produktów jak żel myjący do twarzy, tonik, krem odżywczy, krem nawilżający. Dodatkowo, jeśli macie tendencję do dużych podrażnień po goleniu, przyda się także odpowiedni produkt pielęgnacyjny.

Włosy jako dopełnienie wizerunku!

Kiedy mowa o kosmetykach dla mężczyzn, pierwsze co przychodzi nam na myśl to krem do golenia, perfumy męskie czy kosmetyki do włosów. Te męskie możemy podzielić na pielęgnacyjne i stylizujące. Warto mieć w łazienkowej szafce oba rodzaje produktów, dzięki czemu nie tylko zadbasz o siebie, ale także nie będziesz musiał się udawać do profesjonalnego fryzjera.

Wiele produktów z kategorii kosmetyków do włosów kojarzy się z takimi, dzięki którym wymodelujesz włosy, nadasz im piękny wygląd, a sobie zapewnisz wyjątkowy image. Jednak warto wiedzieć, że dobre kosmetyki zawierają cenne substancje, dbające o skórę twojej głowy oraz twoje włosy. Uwielbiane przez Panów pomady do włosów dodatkowo odżywiają i regenerują.

Co warto posiadać? Wśród męskich kosmetyków do włosów jest nie tylko szampon do włosów. Warto zaopatrzyć się także we wspomniane pomady, glinki i kremy do włosów, pasty, pudry czy prestylery.

A jeśli zastanawiasz się dlaczego warto się dobrze zaopatrzyć – już odpowiadamy! Właściwe kosmetyki to duża oszczędność czasu i pieniędzy, jakie musiałbyś wydać w profesjonalnym zakładzie.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here