Który materac lepszy: bonelowy czy kieszeniowy?

0
2359
Który materac lepszy: bonelowy czy kieszeniowy?

Jeżeli chcesz należycie wyposażyć swoją sypialnię, pierwsze na co się zawsze decydujesz to przede wszystkim zakup łóżka. Nie jest to jednakże aż tak bardzo istotne, jakie łóżko wybierzesz.

Dużo bardziej ważne okazuje się, jaki dostosujesz do niego konkretnie materac. Na rynku istnieje wiele rozmaitych rodzajów materacy, z czego za najbardziej charakterystyczne uznaje się modele bonelowy oraz kieszeniowy.

Materac to inwestycja na długie lata codziennego funkcjonowania. Zapewnia przede wszystkim odpowiednią jakość snu, pełen komfort i wygodę. Jeżeli patrząc na średnią ilość snu przeciętnego Kowalskiego, to w naszym standardowym kilkudziesięcioletnim życiu potrafimy przespać około dwudziestu lat.

Musisz zatem mieć na uwadze inwestycję w solidny rodzaj produktu, który będzie spełniał Twoje wszelkie wymagania, preferencje indywidualne oraz zapotrzebowanie. Poza tym, warto wiedzieć również, iż materac jest klasycznym wariantem wyposażenia sypialni, jaki ma bardzo duży wpływ na ludzkie zdrowie.

Wchodząc do pierwszego lepszego sklepu z materacami, generalnie bardzo ciężko jest zdecydować się szybko i sprawnie na inwestycję w konkretny wariant. Wybierać możemy bowiem z artykułów wahających się cenowo między kilkaset złotych za pojedynczy materac do nawet kilkunastu tysięcy złotych! Skąd aż tak duża rozbieżność cenowa? Wynika to z faktu, że koszty zwiększają się wraz z polepszającą się jakością wytwórstwa.

Nie należy oczywiście przepłacać, ale też nie radzimy akurat na materacu szczególnie oszczędzać. Im tańsze, tym gorsze materiały, z jakich są robione, w związku z czym to oszczędność tylko pozorna – nie posłużą nam lata ciągłego użytkowania i szybko trzeba będzie je wymienić na inne.

Co więcej, tandetne materace powodują bóle kręgosłupa, nadwyrężenie stawów, łatwo ulegają przepoceniu, stają się siedliskiem roztoczy, a także odkształcają się pod wpływem przyjmowanej przez nas podczas snu konkretnej pozycji. Warto zatem wybierać produkty lepszych, bardziej renomowanych producentów. Wśród popularnych wariantów materacowych na szczególną uwagę zasługują warianty kieszeniowy oraz bonelowy i ich charakterystyką zajmiemy się w poniższych fragmentach.

Który materac lepszy: bonelowy czy kieszeniowy?

Mając na uwadze materac kieszeniowy, warto wiedzieć, iż jest to model woreczkowy, jaki zbudowany jest z klasycznych sprężyn. Jest to pospolity i często spotykany rodzaj materaca, w którym sprężyny znajdują się w osobnych kieszeniach. Te specyficzne kieszonki natomiast robione są z tkaniny.

Są one miękkie, ale jednocześnie pozwalają na odgrodzenie od siebie poszczególnych sprężyn i w konsekwencji tego nie dochodzi do ich automatycznego uginania za każdym razem wszystkich jednocześnie, kiedy siądziemy w danym miejscu na łóżku. Działają niezależnie, z osobna. Ponadto takie materace są ciche w swej pracy oraz dostosowują się bardzo dobrze do sylwetki ludzkiego ciała. Idealnie nadają się one do spania we dwójkę, bowiem obecność na łóżku tej drugiej osoby nawet nie jest wyczuwalna.

Bonelowy materac z kolei składa się z systemu sprężyn pojedynczych, które ujęte są w całość poprzez charakterystyczny spiralny drut. W konsekwencji tego doskonale rozkłada się siła ciężaru ciała jego użytkownika na całą powierzchnię materaca. W praktyce oznacza to, że na podłożu bonelowym bez problemu może spać każdy, kto tylko zechce – o różnych masach ciała czy sposobach ułożenia sylwetki w trakcie snu.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here