Kupujemy idealne buty w nowoczesnym świecie

0
1462

Buty, które pasują do wszystkiego, idealne na każdą okazję – czy nie jest to marzenie każdego pasjonata mody? Oczywiście wiele osób, które interesują się modą, ma całe garderoby butów. Niekoniecznie jednak jest to dobry wybór.

Zakupy etyczne i estetyczne

Dziś, w dobie nadmiernego konsumpcjonizmu, gromadzenia zbyt dużej ilości rzeczy i zagrożenia klimatycznego, świadomi konsumenci starają się wybierać takie produkty czy elementy stroju, które zaspokoją ich potrzeby estetyczne na wielu polach, a jednocześnie nie zmuszą do nadmiernej konsumpcji. Idąc tym tropem, warto zaopatrzyć się w jedne, idealne buty Karl Lagerfeld, zamiast posiadać cały stos kupiony w sieciówkach, które nie słyną ani z jakości, ani etycznej produkcji. Lepiej mieć jedną porządną rzecz (względnie kilka), którą lubimy i która pozwala nam czuć się jak gwiazda, niż cały wór średnich. Tylko jak znaleźć takie buty?

Wybieramy idealne buty na miarę XXI wieku

Świat, w którym żyjemy, to już nie rzeczywistość, w której liczy się tylko blichtr. Wiedzą to nie tylko konsumenci, ale także wielcy projektanci. Wychodzą nam na przeciw, żebyśmy nie w imię ekologicznego postępowania nie rezygnowali z ich usług. I oczywiście nie musimy. Kupując jedne buty Karl Lagerfeld albo od Vivienne Westwood czy Alexy Chung mamy pewność, że nie zostały one uszyte przez nisko opłacane szwaczki w krajach Trzeciego Świata, wiemy też, że ich jakość będzie zadowalająca. Każdy rodzaj produkcji w jakiś sposób obciąża przyrodę, jednak najmocniej produkcja masowa. Nie warto więc jej wspierać. Co nie oznacza, że musimy rezygnować z stylowego looku! Lepiej więc kupić buty znanej marki, których jakość zapewnia nam, że będziemy z nich korzystać latami, niż co roku biegać po wyprzedażach, bo buty z zeszłego sezonu się nie nadają.

Których projektantów butów warto wybierać?

Powyższe idee są tym bardziej aktualne, że w dzisiejszym świecie, w dobie internetu, całkiem łatwo nam znaleźć dobre marki. Wystarczy że wpiszmy w wyszukiwarkę buty Karl Lagerfeld czy torebka Louis Vuitton, aby zostać przekierowanym do odpowiedniej witryny. Możemy znaleźć także buty projektantów, którzy nie mają w Polsce wielu dostawców, jak wspomniane Alexa Chung czy Vivienne Westwood. Ich strony internetowe oferują przesyłki w niemal wszystkie części świata. Bez problemu jednak znajdziemy znanych projektantów na rodzimych popularnych stronach czy w sklepach z luksusowym obuwiem, zarówno tych internetowych, jak i stacjonarnych, nie tylko w Warszawie, ale coraz częściej także w innych polskich miastach.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here