La Pavoni – marka, która oferuje ekspresy dla prawdziwych koneserów kawy

0
335
kawa

Warto odkryć ekspresy do kawy La Pavoni, ponieważ dzięki nim poznasz sekret wyśmienitego espresso. Urządzenia prezentują połączenie elegancji i niezawodności oraz w pełni umożliwiają uzyskanie wysokiej jakości naparu. Dzięki produktom włoskiej marki masz szansę przekonać się, jak smakuje esencjonalna kawa.

La Pavoni to marka, która charakteryzuje się 100-letnim doświadczeniem w przyrządzaniu kawy. Założycielem firmy był włoski biznesmen Desiderio Pavoni, którego pierwszy barowy ekspres do kawy powstał w Mediolanie, a ponieważ był perfekcyjny, szybko zyskał światową sławę. Wszystkie ekspresy La Pavoni wyróżnia nieprzeciętny design, co możesz sprawdzić w https://inspiracje-kawowe.pl/pol_m_Ekspresy_PRODUCENT_LA-PAVONI-259.html i zobaczyć, że urządzenia są praktycznie małymi dziełami sztuki. Już sam wygląd podpowiada, że masz do czynienia z unikalnym urządzeniem. Co kryje się we wnętrzu maszyny?

Ekspresy do kawy La Pavoni – włoska precyzja urządzeń

Modele przeznaczone do kawiarni są wyposażone w niezawodne bojlery, mające różne termostaty. Dzięki temu łatwiej jest kontrolować temperaturę wody czy pary, co zwiększa bezpieczeństwo użytkowania. To pozwala również na dostosowanie odpowiedniej temperatury wody do rodzaju przyrządzanej kawy. Wyższe będą idealne w przypadku gatunków jasno palonych lub gdy espresso nie jest wystarczająco gęste, a obniżenie temperatury o kilka stopni jest wskazane w przypadku kaw ciemno palonych lub gdy espresso jest zbyt mocne i gorzkie.

Zawory elektromagnetyczne zapobiegają wyciekaniu wody, a regulowany młynek ma zazwyczaj kilka pozycji, co pozwala na uzyskanie idealnego mielenia. Niska prędkość obrotowa stożkowego młynka z kolei minimalizuje ryzyko przypalania ziaren kawy. Innowacyjny presostat, w jaki jest wyposażone każde urządzenie La Pavoni, pozwala na utrzymywanie stałego ciśnienia w bojlerze, co gwarantuje jeszcze lepszą ekstrakcję ziaren i za każdy razem kawa ma idealnie dopracowany smak.

Domowe ekspresy do kawy to nie tylko mniejsze, kolbowe warianty, ale także dźwigniowe, które cieszą się obecnie dużą popularnością. Napar uzyskany z takiego urządzenia ma mocny aromat, a espresso wyróżnia się nie tylko pożądaną pianką crema, ale także odpowiednią konsystencją i gęstością. Cały proces przyrządzania napoju w przeciwieństwie do maszyn kolbowych jest bezgłośny, a sam napój od początku tworzony i kreowany według własnego pomysłu.

Co jeszcze wyróżnia włoskie ekspresy do kawy La Pavoni?

Uchwyty oraz pokrętła zostały wykonane z drewna lub wysokogatunkowych tworzyw sztucznych. Domowe urządzenia mają dodatkowe dysze parowe, dzięki czemu szybko podgrzejesz mleko lub je spienisz. Ekspresy do kawy La Pavoni poprzez zmniejszenie ilości odpadów są przyjazne dla środowiska, a fusy po kawie można łatwo kompostować.

Obsługa każdego modelu to czysta przyjemność, niezależnie od rodzaju urządzenia. Wszystkie produkty zachowują ducha retro, mimo nowoczesnego i oryginalnego designu. Większość z nich ma korpus wykonany ze stali nierdzewnej, a całe urządzenie dopełniają stylowe elementy. Oprócz propozycji domowych np. serii Domus Bar, duże modele, jak linia Botticelli to produkty stworzone dla komercyjnych przestrzeni, dzięki którym klienci kawiarni bez podróży do Włoch, poznają smak aromatycznego espresso czy też innego napoju kawowego.

Ekspresy do kawy La Pavoni są gwarancją aromatycznego naparu. Cechują się dużą wydajnością oraz solidną budową, adekwatną do ceny. Napary przyrządzone w tych urządzeniach będą prawdziwą rozkoszą dla podniebienia.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here