Listwy wykończeniowe niezbędne przy remoncie

0
1388
Listwy wykończeniowe niezbędne przy remoncie

Listwy wykończeniowe to część akcesoriów remontowych, nieodzowna przy układaniu płytek oraz glazury. Dzięki nim powierzchnia łazienki lub miejsca, w którym są układane, będzie wyglądała estetycznie i nowocześnie. Listwy wykończeniowe świetnie maskują przejścia między płytkami na podłodze a ścianą. Mogą również pełnić funkcję dekoracyjną. W tym artykule przeczytasz o tym, dlaczego warto wybrać wysokiej jakości listwy wykończeniowe do płytek oraz glazury.

Planując drobne zmiany w swoim domowym otoczeniu, często wymiana dekoracji lub mebli to za mało. Nasze gusta i upodobania względem wystroju domu mogą ulec zmianie na przestrzeni lat. Wtedy nieodzowny okazuje się remont. Niekiedy nawet generalny. Co warto wiedzieć przed finalnym rozpoczęciem prac renowacyjnych?

Listwy wykończeniowe – drobny i efektowny detal

Remontując łazienkę, przedpokój lub kuchnię, najczęściej wraz z elementami wyposażenia, zmieniamy także podłogi i kolor ścian. W przypadku wnętrz nowoczesnych, świetnie sprawdzają się kafelki. Można kupić je w różnych wariantach kolorystycznych i wzorniczych. Dzięki temu idealnie wpasują się w ogólny design pomieszczenia, w którym będą położone. Jednak nawet najpiękniejsze płytki nie są w stanie w pełni oddać swojego uroku, gdy nie użyjemy do ich wykończenia listew.

Ten drobny element sprawia, że podłoga jest spójna wizualnie i nie widać na niej nieestetycznych przejść pomiędzy ścianą a podłożem. Listwy wykończeniowe stosuje się przede wszystkim na schodach z płytek, ponieważ w przypadku położenia kafli na owej powierzchni, brak listew rzuca się w oczy najbardziej. Zobacz więcej na https://pawotex.com/katalog/

Listwy wykończeniowe do glazury – dlaczego warto?

Listwy mają za zadanie nie tylko profesjonalnie wykończyć podłoże, ale również ochronić ścianę przed wilgocią. Myjąc lub zamiatając kafelki pozbawione takiego wykończenia, dużo łatwiej pozostawić na powierzchni ściany ślady lub zacieki. Listwy warto także zamontować na progach. Dzięki temu nie tylko nasze podłoże będzie wyglądało lepiej, ale i poruszanie się między pokojami stanie się bezpieczniejsze. Szczególnie poleca się wykończyć za ich pomocą tę część pomieszczenia, gdzie na przykład przechodzimy z niego do salonu. W pokoju dziennym najczęściej położone są panele, parkiet lub wykładzina, więc niewykończony za pomocą listew próg kuchni psuje estetykę wnętrza.

Czym się kierować przy zakupie listew?

Warto pamiętać, że styl mieszkania można kreować na wiele sposobów. Tworzą go nie tylko podłogi, kolory ścian i meble, ale również takie detale jak listwy wykończeniowe lub progi. Producenci owych elementów remontowych wychodzą naprzeciw klientom i posiadają w swoich sklepach szeroką gamę kolorów i wzorów listew.

To sprawia, że każda osoba znajdzie tę idealną, perfekcyjnie wpasowującą się w design i kolorystykę swojego wnętrza. Kupując te elementy remontowe do glazury czy paneli, należy dokładnie przyjrzeć się jakości oraz materiałom, z których są one wykonane. Nikła klasa listew wykończeniowych sprawi, że szybko będzie trzeba je wymienić. Jeśli szukamy listew wykończeniowych wysokiej jakości, warto sprawdzić te, które oferuje firma Pawotex z Łodzi.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here