Lodówka i zamrażarka – co zrobić, jeśli jednej potrzebujesz bardziej niż drugiej?

0
2645
Kobieta wkłada żywność do wypełnionej lodówki

Czy w Twoim domu wiecznie brakuje miejsca w lodówce? Albo po dużych zakupach zamrażarka jest wypchana po brzegi, a w chłodziarce nadal masz mnóstwo wolnej przestrzeni? Być może myślisz o zakupie osobnej zamrażarki. Przeanalizuj swoje zwyczaje, określ potrzeby swojego gospodarstwa domowego i sprawdź, czy potrzebujesz bardziej lodówki, czy chłodziarko-zamrażarki. A może istnieje trzecie wyjście?

Z artykułu dowiesz się:

  • czy lepiej wybrać lodówkę i zamrażarkę razem, czy osobno,
  • co zrobić, gdy nie masz miejsca na osobną zamrażarkę.

Lodówka czy chłodziarko-zamrażarka? A może lodówko-zamrażarka dwudrzwiowa, a nawet czterodrzwiowa? Zdajemy sobie sprawę, że podjęcie tej decyzji nie zawsze jest proste. Dlatego razem z ekspertami z firmy Toshiba chcemy Ci je ułatwić. Zobacz, w jakich sytuacjach przyda Ci się osobna zamrażarka i jak lodówka ze zmiennymi strefami może zrewolucjonizować Twoją codzienność!                

Lodówka i zamrażarka: razem czy osobno?

Masz dużą rodzinę albo lubisz robić zakupy raz na jakiś czas? A może czujesz się bezpieczniej z dużymi zapasami mrożonek, z których możesz w parę chwil wyczarować obiad? Jest wiele powodów, które mogą przemawiać za zakupem wolnostojącej zamrażarki. Przyda się ona w szczególności:

  • Właścicielom działek warzywnych lub sadów – zamiast smażyć dżemy owocowe lub wekować warzywa w zalewach octowych, możesz się zdecydować na mrożenie swoich plonów. W ten sposób zachowasz ich smak i kolor. Dzięki osobnej zamrażarce niestraszna Ci będzie nawet klęska urodzaju!
  • Osobom robiącym zapasy mięsa lub ryb – znasz lokalnego rolnika, od którego kupujesz dobrej jakości wołowinę, wieprzowinę lub drób? Kupowanie mięsa w większych ilościach jest bardziej opłacalne niż nabywanie 2-3 kg mięsa jednorazowo, ale pokaźne zapasy trzeba mieć gdzie przechować. Osobna zamrażarka to również niezbędnik amatorów wędkarstwa, którzy z każdego wyjazdu przywożą całą masę „trofeów”.

W wielu przypadkach zakup osobnej zamrażarki nie wchodzi jednak w grę, zwłaszcza jeśli w Twoim domu nie ma miejsca na dodatkowy sprzęt. Wówczas możesz się zdecydować na chłodziarko-zamrażarkę o dużej pojemności. Przykładowo lodówka French Door Toshiba posiada zamrażalnik o pojemności aż 165 l. To więcej niż może się poszczycić niejedna lodówka!

Lodówka czy chłodziarko-zamrażarka? Decyzja należy do Ciebie!

Chociaż zakup lodówki zazwyczaj jest poprzedzony godzinami poszukiwań i wieloma przemyśleniami, życie weryfikuje nasze wybory. Może się więc okazać, że powierzchnia zamrażarki jest większa, niż tego rzeczywiście potrzebujesz, za to przydałoby się dodatkowe miejsce w przestrzeni chłodzącej. Jak uniknąć takiego scenariusza?

Na rynku są dostępne lodówki dwudrzwiowe z zamrażarką (a nawet wygodniejsze, czterodrzwiowe modele) i zmienną komorą, która w zależności od Twoich potrzeb może chłodzić, mrozić lub być całkowicie wyłączona z użytkowania. Jak to działa w praktyce?

Funkcję Convert Zone w lodówkach czterodrzwiowych Toshiba aktywujesz za pomocą jednego przycisku. Wówczas jedna z zamrażarek może zamienić się w chłodziarkę, dzięki czemu zwiększysz powierzchnię chłodzącą aż o 15%. To oznacza dodatkowe 96 l przestrzeni do przechowywania artykułów spożywczych w idealnych warunkach.

Dla osób, które w szczególności cenią sobie możliwość wyboru, Toshiba przygotowała modele chłodziarko-zamrażarek z funkcją 1+3 Mode. Tutaj możesz regulować pracę urządzenia niemal bez ograniczeń. Przykładowo:

  • zamień wszystkie komory w chłodziarkę – np. gdy zdecydowałeś się na zakup osobnej zamrażarki i nie potrzebujesz już przestrzeni mrożącej w lodówce,
  • wyłącz górną komorę, a dolną zamień w chłodziarkę – gdy z lodówki chwilowo korzysta mniej osób, a co za tym idzie, jest w niej mniej żywności, ogranicz jej przestrzeń chłodzącą i oszczędzaj energię elektryczną,
  • wyłącz górną komorę, a dolną pozostaw jako zamrażarkę, aby Twoje zapasy nie zepsuły się w czasie Twojego wyjazdu,
  • pozostaw standardowe ustawienie części chłodzącej na górze, a mrożącej na dole.

Ciekawią Cię poszczególne modele lodówek ze zmiennymi strefami? Zajrzyj na stronę Toshiba i zdecyduj się na urządzenie, które pozostawia Ci pełną kontrolę oraz dostosowuje się do zmieniających się warunków i potrzeb domowników.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here